Automobily

90 jedinečných exemplárov určených len pre Európu!

Toyota GR Supra Jarama Racetrack

Ďalšia limitovaná edícia jedinečnej Toyoty je na obzore. Po úspešných limitkách A90 a Fuji Speedway prichádza aj tretí exemplár s označením Jarama Racetrack. Jej počet bude striktne obmedzený na 90 kusov. Ak by ste si jeden chceli kúpiť, je už pravdepodobne neskoro. Veľkou výhodou je, že sa nám priblíži vďaka jej predaju výhradne na európskom trhu.

Názov Jarama dostala limitovaná Supra po španielskom okruhu, kde ju mimochodom po prvýkrát mohli naživo osedlať a zajazdiť si na nej novinári z celého sveta. Okruh Jarama meria 3,9 kilometra a jazdci môžu na nej svoje schopnosti ukázať až v 14-stich zákrutách. Práve tento okruh sa stal inšpiráciou pre vytvorenie novej limitky v podaní Toyoty GR Supra Jarama Racetrack.

Prvých 30 kusov smeruje do Británie…

Motív okruhu Jarama nájdeme na karbónovej lište spolu s plaketou so sériovým číslom.

90 exemplárov modelu Toyota GR Supra Jarama Racetrack bude “odetých” do neprehliadnuteľného modrého laku Horizon Blue. Kontrastovať mu budú sýtočierne 19-palcové disky kolies. Spod športových diskov budú opäť raz kontrastovať na červeno lakované mohutné brzdové strmene.

Elektrizujúca modrá farba nechýba ani v interiéri. Nájdeme ju na prešívaní Alcantarou čalúnenými sedadlami. Luxusný kožený interiér vkusne doplnia karbónové doplnky. Motív okruhu Jarama nájdeme na karbónovej lište. Sekunduje mu plaketa so sériovým číslom daného kusu automobilu. Ohľadom počtu vyrobených kusov vieme povedať, že 30 kusov určite zamieri do Veľkej Británie. O ďalších 60-tich zatiaľ nevieme povedať miesto ich výskytu. Pod kapotou dravého modelu Toyota GR Supra Jarama Racetrack sa schoval trojlitrový radový šesťvalec s výkonom 250 kW. Spojený je s osemstupňovým automatom.

Divoký model Toyota GR Supra Jarama Racetrack okrem dokonalého dizajnu a jedinečnosti vďaka limitovanej edícii ponúkne majiteľom aj napríklad GPS systém s 3D zobrazením, konektivitu Supra Connect, balík bezpečnostných asistentov Supra Safety+, adaptívny tempomat či detekciu chodcov. Prvé kusy by sa mali k šťastným majiteľom dostať v priebehu jari. Cena zatiaľ zverejnená nebola.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button