Automobily

Milovníci klasických Range Roverov jasajú!

Chieftain Xtreme

Prestavby klasických automobilov sú v poslednej dobe veľmi žiadanými. Za príklad stoja prerábky Volkswagenu Transporter T1 napríklad na elektrický pohon, alebo prerábky kultových Porsche zo sedemdesiatych rokov na stroje dnešnej doby. Klasický dizajn a najnovšie technológie sú veľkým trhákom a dokážu si získať srdcia nie len nostalgického motoristu, ale aj mladých čerstvých držiteľov vodičáku. Retro je v kurze a na tejto vlne sa zviezla aj britská spoločnosť Jensen International Automotive (JIA), ktorá sa už dlhé roky venuje prestavbe klasických automobilov. Jej posledným unikátom sa stal model Chieftain Xtreme. Vychádza z dvojdverového klasického Range Roveru a popravde, naozaj stojí za to!

Aj keď unikátny dvojdverový model Chieftain Xtreme vychádza z klasického Range Roveru, nemá s nim až tak veľa spoločného. Britská spoločnosť JIA sa pohrala so šasi, ktorému dodala nezávislé zavesenie kolies. Zo stavu pohybu do pokoja ho dostanú brzdy od AP Racing. Prepracovaná predná maska sa môže pochváliť vertikálnym rebrovaním. Výfuky sú vyvedené do strán a jedinečné kolesá vytvorené pre tento model sú obuté na terénnych pneumatikách BF Goodrich.

S klasikou má spoločný len tvar…

Chieftain Xtreme dosahuje vďaka prepĺňanému osemvalcu od GM výkon až 700 koní.

Pod kapotou klasicky vyzerajúceho off-roadu pracuje prepĺňaný osemvalec LS3 od General Motors, ktorý dodáva stroju výkon a 700 koní! Sila je na všetky štyri kolesá dodávaná prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky. Z nuly na stovku by to malo hranatému špeciálu trvať len okolo piatich sekúnd a jeho maximálna rýchlosť presiahne hranicu 200 km/h.

Cenovka modelu Chieftain Xtreme oficiálne oznámená nebola. Poznáme však cenu “základného” modelu Range Rover Chieftain. Tá začína, bez príplatkových individuálnych vylepšení, na hodnote 147 500 libier bez dane. Chieftain Xtreme bude ale rozhodne o poznanie drahší.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button