Automobily

Spaľovanie paliva z plastového odpadu? Limitovaná edícia Bertone GB110 prekvapuje!

Bertone GB110

Dizajnérske štúdio Bertone oslavuje 110 rokov svojej existencie. A ako inak by si mohol svoje jubileum pripomenúť, ako vytvorením jedinečnej limitovanej edície atraktívneho automobilu, ktorého pohon väčšinu z nás poriadne prekvapil. Novinka Bertone GB110 vychádza z Lamborghini a verejnosti sľubuje jazdu na palivo, ktoré je vyrobené z plastového odpadu. Záujemci, ktorí automobil dostanú do vlastníctva, podľa čiastkových informácií inovatívne palivo dostanú na prídel a neskôr budú tankovať pravdepodobne benzín. Je však možné, že sa časom dopracujú aj k dlhodobým dodávkam ekologického paliva.

Bertone si pripravilo k 110-ročnej existencii perfektný darček…

Limitovaná edícia modelu Bertone GB110, ktorý je postavený na základe Lamborghini Huracan. Stojí na platforme, ktorú taliansky športiak, vlastnený nemeckým koncernom, zdieľa s Audi R8.

Hoci sa história svetovo uznávaného dizajnérskeho štúdia Bertone mierne zastavila v roku 2014, keď štúdio ohlásilo svoj koniec, no vďaka bratom Maurovi a Jean-Francovi Ricciovcom o dva roky neskôr opäť fungovanie obnovila, sa dnes vďaka novému vedeniu opäť vo veľkom štýle vracia na scénu. A to v roku, kedy značka Bertone oslavuje 110 rokov od svojho založenia. Najlepším darčekom, ktorý značka môže dať tak sebe ako aj svojim fanúšikom, je samozrejme automobil. A nie hocijaký. Limitovaná edícia modelu Bertone GB110, ktorý je postavený na základe Lamborghini Huracan. Stojí na platforme, ktorú taliansky športiak, vlastnený nemeckým koncernom, zdieľa s Audi R8.

Okrem krásneho športového dizajnu môžeme na automobile Bertone GB110 obdivovať aj dohora sa vyklápajúce dvere či jeho azda najzaujímavejšiu časť a to motor, ktorý dokáže spaľovať palivo vytvorené z plastového odpadu. O pohon sa teda stará desaťvalec, aký poznáme aj z Huracanu či R8-ičky, ktorý je naladený na výkon 1100 koní s krútiacim momentom 1100 Nm. Prenos sily na všetky štyri kolesá zabezpečí bližšie nešpecifikovaný osemstupňový automat. Z nuly na stovku dokáže športiak vypáliť za 2,79 sekundy Na dvestovku mu to potrvá 6,79 sekúnd a na 300 km/h sa rozbehne len za 14 sekúnd! Maximálna rýchlosť automobilu Bertone GB110 bude obmedzená na 380 km/h.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Palivo, vyrobené z plastového odpadu, bude pre automobil zabezpečovať spoločnosť Select Fuel. Budúci majitelia pravdepodobne dostanú najskôr nový typ paliva na prídel a možno neskôr sa dopracujú aj dlhodobejším dodávkam. Medzi tým si budú musieť vystačiť s klasickým benzínom natankovaným na bežnej čerpačke. Dizajnérske štúdio plánuje vyrobiť len 33 jedinečných exemplárov ktorých cena je zatiaľ neznáma. Bertone tiež sľubuje, že v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé modely, nesúce meno tejto slávnej dizajnérskej dielne.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button