Automobily

Že starého psa novým kúskom nenaučíš? Buick Regal tvrdí

Buick Regal

Po ukážke zo začiatku tohto mesiaca americký Buick predstavil model Regal pre rok 2024 pre čínsky trh. V snahe naučiť starého psa novým kúskom má sedan strednej triedy úplne prepracovanú prednú časť s mriežkou v tvare papule sumca, ktorú lemujú „dvojkrídlové“ svetlomety so známymi dennými LED svetlami v tvare bumerangu. Bolo nám povedané, že táto zmena bola implementovaná, aby sa auto zdalo širšie a prezentovalo po novom „agresívne športové správanie“.

Modernizovaný Buick Regal chce nadviazať na svojich úspešných predchodcov…

Rázvor 2 829 milimetrov, je identický s rázvorom predchádzajúcich a dnes už nevyrábaných súrodencov modelu Buick Regal.

Čínska pobočka General Motors hovorí o modeli Buick Regal pre rok 2024 ako o úplne novom aute, ale boky, zadná časť a interiér rozprávajú iný príbeh. Sedan je okamžite rozpoznateľný zo všetkých uhlov, okrem prednej časti. Nielen to, ale aj rázvor 2 829 milimetrov, spomínaný v tlačovej správe, je identický s rázvorom jeho predchádzajúcich a dnes už nevyrábaných súrodencov: Opel/Vauxhall Insignia, Holden Commodore a americký dvojičkovský model Regal.

Tento druhý facelift nedokáže vo vnútri skryť úctyhodný vek auta, ktorý sa od začiatku predaja sedanu v roku 2017 až tak veľa nezmenil. Niektorí by tvrdili, že to nie je nevyhnutne zlá vec, pretože stále máte veľa tradičných tlačidiel, bez zbytočne veľkého a chaotického infotainmentu. Áno, vyzerá to troxhu staro. Ako podľa noriem z roku 2023, ale nie všetci ľudia chcú obrovské displeje že? Mierny návrat do nie tak ďalekej minulosti nemusí byť na škodu.

Pokiaľ ide o motory v ponuke modelu Buich Regal pre rok 2024, tak sú len dva. Základný model dostane turbodúchadlom prepĺňaný 1,5-litrový benzínový agregát s výkonom 166 koní (124 kW) a krútiacim momentom 250 Nm. To mu postačí na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,1 sekundy. Vďaka 2,0-litrovému motoru výkon vzrastie na 233 k (174 kW) s krútiacim momentom 350 Nm. Tento výkon postačí na to, aby sa skrátil čas šprintu z 0 na 100 km/h o dve sekundy na 7,1 s. Obidva motory sú spojené s deväťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá prenáša výkon len na prednú nápravu.

Predstavenstvo Buick sa nechalo počuť, že model Regal – teraz s aktualizovaným logom s tromi štítmi na “nose” – bude dostupné s cenovkou od 159 800 RMB (22 300 USD) za základný model, zatiaľ čo vrcholové prevedenie začína na sume 175 800 RMB (24 500 USD). Čoskoro dorazí k predajcom v Číne, aby nadviazal na úspech svojich predchodcov, ktoré spolu doposiaľ zaznamenali až 1,7 milióna predaných kusov.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button