Automobily

SsangYong dnes uvádza na trh úplne nový model Torres

SsangYong Torres

Juhokórejská automobilka SsangYong v minulom roku uviedla na svojom domácom trhu model Torres, ktorý od začiatku oslavuje veľké predajné úspechy. Teraz nastáva chvíľa, ktorú slovenskí fanúšikovia značky SsangYong dlho očakávali. Dnes totiž tento úplne nový model uvádza automobilka aj na slovenský trh. V našej redakcii ho na prvej testovacej jazde privítame onedlho.

SsangYong Torres doplní ponuku SUV-modelov…

SsangYong Torres ponúka dostatok miesta ako pre pasažierov, tak aj pre náklad.

SsangYong Torres je ďalším modelom značky SsangYong, ktorý opäť ponúka veľmi atraktívny pomer ceny a hodnoty. Zaobstaráte ho už od 27 990 € s DPH. Veľkosťou sa radí medzi modely Korando a Rexton. SsangYong tak dopĺňa svoju modelovú paletu o vozidlo veľkosti Škoda Kodiaq alebo Nissan X-Trail, čo je medzi slovenskými zákazníkmi veľmi populárny segment. Pokiaľ budeme konkrétni, na dĺžku má 4 700 mm, na šírku 1 890 mm a na výšku 1 720 mm (so strešnými lyžinami). 

Model Torres nastavuje úplne nový dizajnový jazyk značky SsangYong. Má ostro rezané hrany evokujúce jazdnú dynamiku a dobrodružstvo. Nová je taktiež vertikálna podoba mriežky chladiča, ktorá je výrazným prvkom nového dizajnového smeru. Dobrodružný výzor podčiarkujú podlhovasté LED svetlomety a dvere batožinového priestoru inšpirované rezervným kolesom off-roadov. Pri návrhu interiéru bolo myslené predovšetkým na prehľadnosť a plnú kontrolu nad ovládaním vozidla v každom okamihu. Torres šikovne kombinuje fyzické tlačidlá s intuitívnym technologickým riešením troch samostatných displejov. Všetko je prehľadné a ľahko ovládateľné.

SsangYong Torres ponúka dostatok miesta ako pre pasažierov, tak aj pre náklad, čo ocenia najmä rodiny a zákazníci, ktorí potrebujú všestrannosť a veľký batožinový priestor (839 litrov / 703 litrov v prípade vybavenia rezervným kolesom). Je poháňaný štvorvalcovým 1.5 litrovým benzínovým turbo motorom so 163 k. Ten poskytuje maximálny krútiaci moment už pri nízkych otáčkach (1 500 otáčok za minútu).

Model je ponúkaný v štyroch výbavových verziách: CLUB, STYLE, CLEVER a PREMIUM. Už od základnej verzie CLUB s cenou od 27 990 € s DPH obsahuje Torres bohatú výbavu (LED svetlomety, digitálna prístrojová doska, automatická klimatizácia, zrkadlenie smartfónu, parkovacie senzory, kamera, vyhrievanie sedadiel i volantu a pod.). Ku všetkým verziám je možné zvoliť 6-stupňovú automatickú prevodovku značky AISIN (vo verzii CLUB a STYLE za príplatok, vo verzii CLEVER a PREMIUM je štandardom). Pohon všetkých kolies (AWD) je možné zvoliť za príplatok vo verzii STYLE, CLEVER a PREMIUM.

Kompletnú ponuku a cenník nového modelu Torres nájdete na https://www.ssangyong.sk/torres.

Zdroj: Tlačová správa SsangYong Slovensko, Vondrák&Heisig

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button