Automobily

Výťah v obytnom voze? Pre čínsku značku žiadny problém!

SAIC Maxus Life Home V90 Villa Edition

Čínsky výrobca úžitkových vozidiel SAIC Maxus predstavil nový koncept obytného vozidla Life Home V90 Villa Edition. Nie, nie je to len obyčajná dodávka s obytnou nadstavbou. Cestovateľom poskytne prednosti minibytu, v ktorom nájdu oveľa viac priestoru pre život či možností,ako tráviť voľný čas, ako v bežnej dodávke prerobenej na karavan. Čerešničkami na torte sú 32 m2 obytného priestoru, terasa či vlastný výťah.

Obytný voz disponuje posuvnými bokmi, ktoré sa po odstavení karavanu na parkovisku dokážu vysunúť do strán a poskytnú tak cestujúcim vnútorný priestor na prvom podlaží až 20 m2. To však nie je ani zďaleka všetko. Vozidlo ponúkne aj druhé podlažie, ktoré disponuje plochou 12 m2 ku ktorej sa pridá ešte malý balkón. To je spolu už 32 m2 obytnej plochy. To je už celkom veľká petržalská garsónka či menší jednoizbák na kolesách. Či nie?

Dve podlažia s terasou a výťahom…

Joga štúdio či čajová miestnosť. Čínska spoločnosť vie, ako by si mohli majitelia obytného vozu čo najviac užiť dovolenku na kolesách.

Čo by ste však v garsónke nenašli je jednak druhé podlažie no tiež v nej nenájdete malý súkromný výťah, vďaka ktorému sa dostanete zo spodného podlažia na to vrchné. Vrchné podlažie je koncipované skôr na relax a oddych. Môže byť z neho čajová miestnosť, alebo joga štúdio. Je stroho zariadené a jeho steny sú presklené. Na cvičenie pri východe slnka ako stvorené.

Spodné podlažie ponúka cestovateľom vysokú mieru komfortu a pohodlia. Podľa vizualizácií, ktoré čínska spoločnosť vypustila na web, môžeme vidieť, že podlaha je z dreva. Nechýba veľký L-kový gauč, kuchynka, množstvo úložných priestorov, TV, luxusnejšie osvetlenie či kúpeľňa s toaletou. Exteriér automobilu dostal prémiové lakovanie ako aj množstvo LED-doplnkov, vďaka čomu pôsobí až futuristickým dojmom. Jeho cenu čínsky výrobcovia stanovili na 2 680 000 čínskych jüanov, čo je v prepočte zhruba 344 483 eur.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button