Info

VÝSTRAHA: Tvorba snehových jazykov a závejov najmä v Žilinskom a Prešovskom kraji

SHMÚ vydáva výstrahu pre Žilinksý a Prešovský kraj ako aj pre ostatné regióny pred tvorbou závejov a snehových jazykov. SHMÚ informuje o tom na svojom webe. Pre niektoré severné okresy Slovenska platí tiež výstraha pred hustým snežením.

Okrem Žilinského a Prešovského kraja treba dbať na zvýšenú opatrnosť tiež pri prejazde okresmi Banská Bystrica a Brezno, kde sa tiež miestami môžu tvoriť záveje a snehové jazyky. Výstraha zatiaľ platí do nedele 17.1.2021 do 15.00 hod. SHMÚ ďalej na svojom webe upozorňuje na možnosť napadnutia nového snehu v okresoch Čadca, Liptovsý Mikuláš, Námestovo, Poprad a Tvrdošín.

Vodičom z daných oblastí, ktorí zanedbali prezúvanie svojho automobilu na zimné obdobie, odporúčame radšej automobil nechať doma a neriskovať nepríjemnosti na zasnežených cestách a následnú možnú kolíziu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button