Motocykle

Výročie talianskej ikony! Vespa 946 oslavuje vďaka limitovanej edícii venovanej roku zajaca

Vespa 946 10° Anniversario

Začiatok nového lunárneho roka priniesol so sebou aj začiatok novej éry ikonických skútrov Vespa 946. Čínsky horoskop nám prináša nový symbol zvieraťa, ktorý nás rokom 2023 bude sprevádzať. Je ním zajac a jeho rok má byť rokom v znamení mieru, pohody a úcty k minulosti. Motív zajaca si za svoj prebrala aj talianska značka, ktorá ho umiestnila na prednú kapotáž ikonického modelu Vespa 946.

Vespa chystá 12 špeciálnych edícii na najblišžích 12 rokov…

Vespa bude v limitovaných edíciách vyrábať každý rok skúter s motívom zvieraťa z čínskeho horoskopu, ktoré bude danému roku “kraľovať”.

Veselý model Vespa 946 10° Anniversario je venovaná roku zajaca. Motív zajaca, vo veľmi veselej forme, vidíme ihneď na prednej kapote talianskeho skútra. Bude vyrobená v obmedzenom množstve 1000 kusov. Tento model je prvým zo série 12-stich modelov, ktoré budú v limitovaných edíciách vyrábané každý rok s motívom zvieraťa z čínskeho horoskopu, ktoré bude danému roku “kraľovať”.

Okrem novej edície modelu Vespa 946 10° Anniversario, sa tento rok model Vespa 946 teší aj okrúhlemu jubileu. Na cestu sa po prvýkrát dostal v roku 2013. Mala zosobňovať nadčasovosť v modernom prevedení a zároveň vyzdvihnúť ducha minulosti vďaka ikonickým tvarom prevzatých od predchodcov. Toto majstrovské dielo sa hrdí tým, že je stále vyrábané v Taliansku a môže tak nosiť nálepku Made in Italy. Môžeme ho tiež označiť za zberateľský kúsok, ktorý neslúži len na dennodenné jazdenie, ale aj ako ozdoba garáže či súkromnej zbierky motocyklov.

Nová limitované edícia Vespa 946 10° Anniversario vyrazí na cesty v klasickej zelenej farbe Vespa, a aj vďaka “zajačiemu” dizajnu bude symbolizovať lásku k zábave, voľnomyšlienkarstvo, ako aj lásku k prírode. Motív zajaca nájdeme tak na prednej kapotáži ako aj na zadnej časti za sedadlom. Cenovku tejto veselej limitovanej edície zatiaľ nevieme, no tešíme sa už na prvé exempláre, ktoré dúfame že stretneme aj na našich cestách.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button