Automobily

Výkonný plug-in hybrid Bentley Continental GT (2024) sa ukazuje na prvých fotkách v novej edícii

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT debutovala v roku 2002, čím sa začala nová éra značky Bentley pod vedením Volkswagenu. Automobil spôsobil revolúciu v podnikaní britskej značky, desaťnásobne zvýšil predaj a predefinoval Bentley v kontexte modernej doby. R Type Continental z roku 1952 slúžil ako inšpirácia pre dizajn výkonného modelu novej doby, pre moderné Bentley Continental GT.

Bentley stále zachováva vysokú mieru exkluzivity prevedenia…

Bentley Continental GT dostala výkon 782 koní a krútiaci moment 1 000 Nm.

Účinok modelu Continental GT bol dramatický – za štyri roky sa ročný predaj Bentley vyšplhal z približne 1 000 na viac ako 10 000 vozidiel. Druhá generácia Continental GT bola predstavená v Paríži v roku 2010 – dodávky začali začiatkom roka 2011. Druhá generácia prišla na trh s motorom W12, ktorý bol v roku 2012 doplnený o nový 4,0-litrový variant V8. Tretia generácia nasledovala v roku 2018 a zdieľala novú platformu s Porsche Panamera.

A keďže spomínaná Panamera bola nedávno znovu uvedená na trh, teraz je na rade aj jej britský súrodenec od Bentley. Ne webe sa objavili prvé obrázky, hoci vozidlo je stále maskované. Nová štvrtá generácia Bentley Continental GT má byť predstavená v júni a je prvým vozidlom s novým pohonným ústrojenstvom Bentley „Ultra Performance Hybrid“.

Auto dostalo výkon 782 koní a krútiaci moment 1 000 Nm − v kombinácii s čisto elektrickým dojazdom 80 km a hodnotou CO2 (WLPT) menej ako 50 g/km. Čo Bentley nehovorí, ale je to veľmi pravdepodobné, že moderné hybridné pohonné ústrojenstvo s motorom V8 PHEV môže pochádzať práve z nového Porsche Panamera Turbo E-Hybrid, ktoré dosahuje výkon “len” 680 koní.

Nové Conti GT bude nielen (podľa výrobcu) najvýkonnejším a najdynamickejším cestným autom v 105-ročnej histórii Bentley, ale aj najudržateľnejším – bez obetovania ručne vyrábaného luxusu a výnimočných materiálov, ktoré charakterizujú odlišnosti automobilov Bentley.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V prvej krátkej ukážke značka sľubuje „najnovšie technológie podvozku vrátane aktívneho pohonu všetkých kolies s vektorovaním krútiaceho momentu, riadenia všetkých kolies, elektronického samosvorného diferenciálu plus prepracovaný moderný dizajn.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button