Automobily

Ineos Grenadier prichádza ako limitovaný špeciálny model „1924“

Ineos Grenadier 1924

Narodeniny treba oslavovať, najmä ak ide o verných partnerov. Ineos Automotive a odevná značka Belstaff žijú pod jednou korporátnou strechou a spolupracujú už dlho. Výrobca rustikálnych terénnych vozidiel si teda nenechal ujsť príležitosť vydať pekný špeciálny model Grenadier pri príležitosti veľkých narodenín odevného vydavateľstva. Grenadier „1924“ bol vytvorený s exkluzívnymi detailmi a doplnkami vybavenia.

100. narodeniny odevnej značky Belstaff Ineos oslavuje špeciálnou edíciou…

Prehnané terénne schopnosti modelov Grenadier sú plne prítomné aj v špeciálnom modeli.

Toto vozidlo, vytvorené ako pocta britskej odevnej značke Belstaff, oslavuje ich dedičstvo siahajúce až do roku 1924. Edícia s počtom vyrobených len 1 924 kusov zaručuje maximálnu exkluzivitu a určite zaujme zberateľov a nadšencov. Špeciálny model od Ineos sa vyznačuje farebnou kombináciou Magic Mushroom a Inky Black a má exkluzívne, dvojfarebné 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, ktorých čierne povrchy sú zvýraznené diamantmi vyrezávanými detailmi. Každé vozidlo má svoje vlastné číslo vydania a emblém výročia Belstaff.

Na základe vlajkového balíka Fieldmaster je Grenadier „1924“ vybavený aj tmavozeleným obložením „Farmers Trim“ na palubnej doske, stredovej konzole, stropnej konzole, radiacej páke a dverách, na volante, rukoväti ručnej brzdy a držadle na strane spolujazdca, a je doplnený o tmavosivý strop.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Technicky sa nič nemení. Ako zdroj energie sú k dispozícii aj dva šesťvalcové motory od BMW. K dispozícii ako benzínový motor s výkonom 286 koní alebo ako diesel s vysokým krútiacim momentom s výkonom 249 koní, pričom oba sú spojené so známou osemstupňovou automatickou prevodovkou od ZF. Prehnané terénne schopnosti modelov Grenadier sú plne prítomné aj v špeciálnom modeli. S celkovou hmotnosťou presne 3 500 kg sa modely približujú k hranici B-čkového vodičského preukazu.

Toto vozidlo bude celosvetovo dostupné od 26. júna 2024 a po prvýkrát bude verejne vystavené na storočnom podujatí Belstaff od 24. do 28. mája 2024 v rodnom meste značky Stoke-on-Trent. Ceny limitky zatiaľ neboli zverejnené.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button