Automobily

Suzuki Jimny ako sedemmiestne kompaktné SUV? Takto to by mohlo vyzerať!

Suzuki Jumbo

Nebolo by dobré natiahnuť Suzuki Jimny, ktoré má len 3,48 metra, na takmer päť metrov a vybaviť ho ďalšími sedadlami? Toto sedemmiestne stvárnenie nám prináša pohľad na to, ako by mohlo takéto auto v skutočnosti vyzerať… Nateraz však len hypoteticky.

Okrem nových rozmerov by sa samozrejme muselo niečo udiať aj pod kapotou. Pri plnom využití by 1,5-litrový atmosférický benzínový motor s výkonom 102 k mal nemalé problémy s ekonomickým a dynamickým odvezením plného počtu pasažierov s batožinou. Elektrický pohon by dával zmysel. Alebo výkonný hybridný systém z regálov značky Toyota. Obaja výrobcovia medzi sebou spolupracujú a pohon modelu Toyota RAV4 s výkonom 218 koní by bol pre tento automobil solídny.

Suzuki by mohlo pristúpiť na výrobu tohto zaujímavého modelu…

Aj keď sedemmiestne Suzuki, označené na fotkách ako Jumbo, vyzerá celkom slušne, nateraz sa  jeho sériová výroba nechystá.

Z pôvodného modelu Jimny by však zostal zachovaný systém 4×4, konkrétne podvozok a dve tuhé nápravy, pohon všetkých štyroch kolies pripojiteľný na redukčnú prevodovku a regulácia zjazdu z kopca. Samozrejme, že nájazdové uhly by boli o niečo horšie, ale berieme to ako malú obetu, aby sme mohli ubytovať v aute celú rodinu a urobiť si výlet do rôznych kútov sveta.

A koľko by mohol stáť sedemmiestny kompaktný SUV-model Suzuki Jimny? Za normálneho Jimnyho (len s dvoma sedadlami, pretože model je v Nemecku dostupný len ako úžitkové vozidlo – na Slovensku ho už nekúpite) si teraz Suzuki účtuje dosť slušných 26 990 eur. Zväčšenie veľkosti by samozrejme stálo ďalší tučný príplatok, rovnako ako hybridný systém. Pritom model Toyota RAV4 je dostupný aktuálne od 40 490 eur. Nové 7-miestne Jimny by sa teda malo cenovo pohybovať okolo tohto cenového segmentu, do ktorého patrí aj RAV4-ka. Keby to bol skutočným modelom…

Mimochodom, model Jumny je na iných trhoch dostupný s tromi dverami a štyrmi sedadlami alebo dokonca s predĺženým rázvorom a potom aj s piatymi dverami (ale tiež len so štyrmi sedadlami). A na domácom trhu v Japonsku sa Jimny ponúka len s motorom s objemom 660 cm3, takže stále patrí do segmentu kei car. Prečo však ukazujeme nafúknutý mode, ktorý sa na fotografiách označuje ako model Jumbo? Chceme vám ukázať, ako by sme sa mohli voziť pod značkou Suzuki v budúcnosti, ak by japonská automobilka prišla na trh s takýmto modelom. Nateraz sa však nič také nechystá. Ostáva tak len v dvojici renderov, ktoré vám ponúkame k nahliadnutiu v našom článku.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button