Motocykle

Vlastná značka pre vyznávačov bezemisnej dvojkolesovej mobility

Harley-Davidson LiveWire

Americká motocyklová ikona Harley-Davidson v posledných rokoch pomaly začala strácať nových fanúšikov. Sčasti za to môžu aj prísne emisné normy, ktoré odstavili niektoré modely, ale aj stále väčšia propaganda bezemisnej mobility. Ak by sme si mysleli, že ekofanatizmus postihuje len automobilový sektor, mýlili by sme sa. Legenda z Milwaukee musela prehodnotiť svoje smerovanie do budúcnosti a zaujala jasné stanovisko vytvorením značky LiveWire. Ekologické motocykle by mohli opäť nakopnúť predaje a zvýšiť záujem zo strany nových mladších bajkerov. Bude tomu naozaj tak?

Správny pomer ceny a dojazdu…

Názov jedného modelu LiveWire viedol k vytvoreniu novej, čisto elektrickej, značky.

S čisto elektrickým motocyklom americkej legendy Harley-Davidson sme sa mali možnosť stretnúť už v roku 2019. Primárnym cieľom elektrickej “harlejky” bolo upútať pozornosť na trhoch s rýchlorozvíjajúcou sa elektromobilitou a zároveň priniesť nový vietor tradičnej značke. Predsa len, záujem o ekologickú jazdu a udržateľnosť zdrojov je v motoristickom svete jedna z najhorúcejších tém.

Názov jedného modelu LiveWire viedol k vytvoreniu novej, čisto elektrickej, značky, v rámci amerického motocyklového obra Harley-Davidson. Na trhu by mala začať vystupovať samostatne a vďaka pozadiu silného výrobcu akým je Harley-Davidson, by mohla prilákať nie len nových zákazníkov, ale osloviť aj tých tradičnejšie zmýšľajúcich.

Medzi prednosti novej značky nepatrí len zvýšená pozornosť ekológii, ale aj nové zmýšľanie v oblasti predaja motocyklov. Upustiť by sa malo od fyzického prezentovania na dealerstvách a do popredia by sa mal dostať online predaj. Showroomy elektrickej odnože Harley-Davidson by mali dostať úplne iný, nový charakter a vizuál. Všetko v mene elektromobility a ekológie. Hlavnou cieľovou skupinou značky LiveWire sú mladí motonadšenci, ktorí inklinujú vo všeobecnosti k elektromobilite nie len v mestskej ale aj mimomestskej či rekreačnej doprave. Samozrejme hlavne na dvoch kolesách. Ich požiadavkám bol prispôsobený aj dizajn nových elektro-motocyklov, ktoré sú štýlové, mladistvé, jedinečné a dokážu vás odlíšiť od tradičných “petrolheadov”.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

S novým elektrickým pohonom a jedinečným dizajnom je však spojené jedno veľké “ale”. Všetky plány znejú progresívne, veľmi sľubne ale je tu otázka ceny. Harley-Davidson sa môže vo svojich prezentáciách a plánoch zamerať na mladého zákazníka, no ak neupraví svoje ceny, mladých začínajúcich bajkerov veru neosloví. LiveWire je ona trhoch označovaná ako prémiová značka a za prémiu sa veru poriadne priplatí. Otázku ceny sa snaží legenda z Milwaukee vyriešiť namiešaním správneho pomeru ceny a dojazdu. Menšia batéria = nižšia cena. Menšia batéria znamená menší dojazd a teda menší priestor pre jazdca na realizáciu svojich motoristických plánov. Avšak ak by sa podarilo zachovať dojazd v okolí hranice 200 km, cena elektrického motocykla by sa nemusela vyšplhať do závratných výšok.

Prvý elektrický motocykel z rodiny LiveWire by sa svetu mal predstaviť už 8. júla. Po jeho predstavení príde na rad aj cenník. Budeme veľmi zvedaví, ako sa podarí predstavenstvu Harley-Davidson namiešať ten správny pomer, ktorý cenovku nového elektrického motocykla čo najviac priblíži cieľovej skupine mladých ekologicky zmýšľajúcich motorkárov.

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button