Info

Vietnamská značka VinFast vstupuje na európsky trh

VinFast

Cesta ázijských značiek, hlavne z Číny či Indie, na európsky alebo americký trh, je celkom komplikovaná. Nové značky sa musia popasovať nielen s veľkou konkurenciou, ale aj s rôznymi normami a nariadeniami, ktoré musia automobily spĺňať. O to viac nás udivuje zápal, s akým sa do expanzie na európsky, ako aj na americký trh, vrhá vietnamská automobilová značka VinFast. Oficiálne oznámila otváranie svojich kancelárií nielen v Európe, ale aj v Amerike. Chce odštartovať predaj svojich elektromobilov!

Za dva roky obrovský pokrok…

Minulý rok len na domácom trhu predal VinFast okolo 30 000 automobilov.

VinFast je jednou zo značiek vietnamského automobilového konglomerátu s menom Vingroup JSC. Je prvou značkou, pod ktorou sa na domácom vietnamskom trhu začali predávať prvé vietnamské automobily so spaľovacím motorom. Je však veľmi mladá. Svoju históriu píše len od roku 2019. Za tieto dva roky však spravila obrovský kus roboty vďaka ktorej dnes expanduje tak na európsky, ako aj na americký trh. V Kalifornii okrem kancelárií otvorí vietnamský VinFast aj svoj prvý showroom.

Vietnamská značka VinFast si stanovila za cieľ, predať v budúcom roku až 56 000 elektromobilov. Problém s dodávkami čipov však tento ambiciózny plán zmaril a VinFast prehodnotil svoje prvé čísla. Podľa posledných správ by chcel na svetové cesty vypustiť 15 000 elektromobilov budúci rok. Pre informáciu, minulý rok len na domácom trhu predal VinFast okolo 30 000 automobilov. V blízkej budúcnosti plánuje značka na európskom, ako aj na americkom trhu, začať predávať dvojicu elektrických SUV modelov VF e35 a VF e36. Na cenu, ako aj na oficiálny dátum spustenia predaja a vypustenia prvých exemplárov na svetové cesty, si budeme ešte musieť počkať. Najskôr by sa tak mohlo stať na jar budúceho roka.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button