Automobily

Šialený úškrn Volkswagenu, ktorý na našich cestách asi neuvidíme

Volkswagen Lamando

Európske modely nemeckej, dizajnovo konzervatívnej značky Volkswagen, neoplývajú futuristickými tvarmi či nezvyčajnými dizajnami, ale skôr nadčasovými tvarmi, ktoré nezovšednejú ani po rokoch. Výnimkou sú azda len elektromobily. Na čínskom trhu sa však Volkswagen akosi menej bojí experimentovať. Výsledkom je aj nový model Lamando, ktorý dostal šialený výraz “tváre”(prednej masky) a celkovo futuristický dizajn. Škoda len, že na našich cestách ho s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme.

S väčším rázvorom ako Octavia Pro…

V Číne si zákazníci zakladajú na rázvore a vďaka predĺženiu oproti predchádzajúcej generácii, si môže Volkswagen Lamando na domácom trhu výrazne polepšiť.

Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií ešte pred oficiálnym odhalením modelu Volkswagen Lamando, zverejnilo vo svojej databáze fotografie tohto automobilu. Či už to bolo po dohode s vedením koncernu Volkswagen alebo nie, jedno je isté. Nové Lamando bude šialené. Je to vidieť hneď na maske tohto auta. Vyzerá ako vyrehotaný šialenec z komixu. Ale na druhej strane, je to niečo iné, inovatívne, mladistvé, jednoducho originálne. A nám sa to veru páči!

Volkswagen Lamando je na čínskom trhu označovaný ako štýlové športové štvordverové kupé, ktoré vychádza z modelu Sagitar (u nás model Jetta). Pod kapotou nového modelu Volkswagen Lamando by mal pracovať turbom prepĺňaný štvorvalec TSI s objemom 1,4 litra a výkonom 110 kW. Motor bude spojený so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Postavený bude na platforme MQB Evo. Rozmery nového Lamanda sú veľmi pozitívne a praktické. Jeho dĺžka je 4784 mm s rázvorom 2731 mm. V Číne si zákazníci vo veľkej miere zakladajú na rázvore a vďaka predĺženiu oproti predchádzajúcej generácii, si môže Volkswagen Lamando na domácom trhu len a len polepšiť. Je dokonca väčší ako Škoda Octavia Pro. Jeho nástup do predaja sa odhaduje na koniec tohto roka. Akú dostane v Číne cenovku, zatiaľ nevieme. Do Európy sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane. Myslíte, že je to škoda?

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button