Automobily

Upravené BMW M2 z dielne Manhart je výkonnejšie ako väčší limitovaný súrodenec M4 CSL

Manhart MH2 560

Nemecká dielňa Manhart Performance, ktorá je známa divokými a hlavne extra silnými úpravami modelov BMW, prináša novinku v podobe upraveného modelu BMW M2. S označením Manhart MH2 560, dokonalým tuningom a brutálne upraveným motorom, je upravená M2-jka dokonca výkonnejšia, ako väčší súrodenec BMW M4 CSL. Čo naznačuje číslovka v mene vytuningovaného bavoráku, je nám všetkým asi jasné…

Manhart nadelil M2-ke poriadky výkon…

Záujemcovia o Manhart MH2 560 sa môžu tešiť aj novým diskom, vytvoreným špeciálne pre tento model.

Manhart, ako sme už zvyknutí pri úpravách tejto dielne, nešetril nafúknutými, ako aj aerodynamickými dielmi, ktoré z modelu BMW M2 spravia ešte väčšieho agresora. Ku temnej čiernej farbe laku dodala nemecká dielňa dvojicu zlatých pretekárskych pruhov, tenučký s hrubým, ktoré ihneď na prvý pohľad prenášajú tento stroj na okruhy. K tomu nádherne kontrastujú s lakom karosérie. Nechýba ani množstvo aerodynamických karbónových prvkov, z ktorých azda najvýraznejšie sú prahy, difúzory, či zadné krídlo. Záujemcovia sa môžu tešiť aj novým diskom, vytvoreným špeciálne pre tento model. Aj tie dostali charakteristický žltý kontrastný prúžok.

Ako sme už v úvode načrtli, číslovka 560 pri modeli Manhart MH2 560 nie je len tak. Asi všetkým nám je jasné, čo toto číslo znamená. Presne tak! Je to počet koní, ktoré Manhart MH2 560 pod kapotou ukrýva. Upravená M2-jka so štandardným trojlitrovým, dvomi turbami prepĺňaným motorom s výkonom 460 koní je teda poriadne divokým strojom, no Manhart dokázal tento výkon ešte viac pozdvihnúť. A to o nemalé číslo. S týmto výkonom dokonca prekonáva väčšie limitované BMW M4 CSL s výkonom 550 koní. Okrem 560 koní ponúkne Manhart MH2 560 aj solídny krútiaci moment 650 Nm. Silu automobilu umocní aj upravený výfukový systém, ktorý svojim mohutným revom doslova vyľaká okoloidúcich. A aká je cena tejto čiernozlatej beštie? Ako vždy, dostupná len na požiadanie.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button