Info

Poznáme slovenské ceny elektrickej novinky Hyundai IONIQ 6!

Hyundai IONIQ 6

Od dnes 10.11.2022 je možné predobjednať si nový elektrický Hyundai IONIQ 6. Rovnako od dnes vieme jeho slovenské ceny. Základný model bude štartovať na cene, vrátane akciového bonusu, 46 490 eur s DPH. S ušitím automobilu na mieru nebudú mať záujemci žiadny problém vďaka prepracovanému online konfigurátoru. Prvé kusy by sa mali k šťastným majiteľom dostať už na jar budúceho roka. Tak čo, zlákal vás nový elektrický Hyundai IONIQ 6?

Hyundai IONIQ 6 sa k prvým zákazníkom dostane už budúcu jar…

Základ modelu Hyundai IONIQ 6 tvorí akumulátor s kapacitou 53kWh, ktorý dodáva potrebnú šťavu elektromotoru s výkonom 111 kW.

Novinka z juhokórejskej dielne, ktorá sa už onedlho bude preháňať aj po našich cestách. Dostala nový, netradičný aerodynamický dizajn, na ktorý si budeme ešte chvíľku musieť zvyknúť. Veľkým plusom nového elektromobilu je jeho koeficient odporu vzduchu, ktorý je len 0,21. Na našom trhu sa novinka predstaví s dvomi kapacitami akumulátora a s pohonom buď iba zadnej nápravy, alebo aj všetkých štyroch kolies. Výbava automobilu bude dostupná v troch stupňoch.

Základ modelu Hyundai IONIQ 6 tvorí akumulátor s kapacitou 53kWh, ktorý dodáva potrebnú šťavu elektromotoru s výkonom 111 kW. Tento výkon elektromotor prenáša na zadný pár kolies. Táto verzia bude k dispozícii za spomínaných 46 490 eur. Vyššiu verziu prezentuje pohon všetkých štyroch kolies a 77,4 kWh akumulátor. Cena modelu v strednej výbave Style bude štartovať na 57 840 eurách. Vrcholom ponuky je IONIQ 6 so 77,4 kWh akumulátorom a výkonom 239 kW. V najvyššej výbave Premium jeho cena bude začínať na hodnote 63 990 eur. Vďaka trom stupňom výbavy, dvom možnostiam pohonu a dvomi kapacitami akumulátora ponúka Hyundai svoj model IONIQ 6 až v siedmych možných konfiguráciách.

Hyundai poskytuje na model IONIQ 6 až 5 ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov. Na vysokonapäťový akumulátor je záruka 8 rokov, alebo 160-tisíc prejdených kilometrov. Nechýbajú ani ďalšie, pre Hyundai typické, benefity ako možnosť získania sady zimných pneumatík so zľavou do 65 % a 5 rokov asistenčnej služby v cene. Vyžiadať si cenovú ponuku na IONIQ 6 je možné na webovej stránke Hyundai.sk. Objednávky na vozidlo prijímajú všetci autorizovaní predajcovia na Slovensku. Prví zákazníci si budú môcť svoj nový elektrický IONIQ 6 prevziať už na jar roku 2023.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button