Motocykle

Triumph Speed Triple 1200 RS 2021 odhalený

Triumph Speed Triple 1200 RS 2021

Spoločnosť Triumph začala nový rok zostra a to predstavením úplne nového modelu 2021 Speed ​​Triple 1200 RS. Po 27 rokoch na trhu je Triple teraz štíhlejší a výkonnejší ako kedykoľvek predtým.

Podľa všetkého sa má jednať nie len o evolúciu, ale rovno o revolúciu. Čo to vlastne znamená? Hoci spoločnosť Triumph predstavila poslednú generáciu iba pred tromi rokmi, svojho Tripla poslala späť na rysovacie dosky a prišla s inovovanou, zatiaľ najvýkonnejšou verziou. Ukázalo sa, že s novým modelom si dali oveľa viac práce ako ukazovali uniknuté fotografie.

Vzhľad a spracovanie…

Novinkou je dokonalý 5-palcový TFT farebný displej

Svalnaté, ale kompaktné telo s ostrými líniami vyžaruje silu, a to vďaka tvarovaniu palivovej nádrže a farebne odlišnej časti v oblasti chladiča, ktorá prechádza plynule ku kompaktnému zadku. A to sa nám páči. K prvkom, ako je predný blatník z uhlíkových vlákien netreba dodávať, že motocykel vyzerá nádherne. Prepracovaná je aj dvojica LED svetlometov s denným svietením, ako aj koncové LED svietidlo s novou grafikou.

  Triple prichádza s 5-palcovým TFT displejom s dvomi témami a všetkými bežnými informáciami, ktoré by ste mohli potrebovať. Integrovaný je tiež systém konektivity, ktorý umožňuje jazdcovi okrem iných funkcií aj prístup k navigácii.

  Novinkou v modeli 2021 je trojvalec s objemom 1160 cm³, ktorý dosahuje maximálny výkon 180 koní pri 10750 ot./min a maximálny krútiaci moment 125 Nm pri 9000 ot./min. Motor je kompaktný a ľahší o 7 kg. K dispozícii je 6-stupňová prevodovka s optimalizovanými prevodovými stupňami a obojsmerný quickshifter.

   K dispozícii sú dva farebné varianty: Sapphire Black (s červenou a striebornou grafikou) a Matt Silver Ice (s čierno-striebornou grafikou v kombinácii so žltou).

   Motocykel je skonštruovaný na úplne novom ľahkom liatinovom ráme a celková hmotnosť poklesla o 10 kg oproti predchádzajúcej generácii. Hmotnosť s plnou nádržou sa zastavila na váhe 198 kg.

    Tento bike má špičkovú upside-down vidlicu Ohlins NIX30 s nastaviteľným predpätím, odskokom a tlmením. Zadok je osadený tlmičom Ohlins TTX36, ktorý je tiež plne nastaviteľný.

    O brzdný účinok sa stará vpredu dvojica 320 mm kotúčov a strmeň Brembo Stylema radiálny monoblok  a vzadu dvojpiestikový strmeň Brembo s 270 mm kotúčom. Brzdová páčka je nastaviteľná.

    Triumph je štandardne obutý do pneumatík Metzeler Racetec RR a je možné ho vybaviť taktiež s Pirelli Diablo SuperCorsa SC2.

    Nový Speed Triple má byť uvedený na trh 28. januára a má mať 2 roky záruku bez ohľadu na počet odkrútených kilometrov. Servisný interval sa vám bude pripomínať každých 16 000 km.

    Ak Vás nový Triumph Speed Triple 1200RS zaujal, prikladáme odkaz na promo video, aby ste sa nabudili ešte viac .

    Marcel Szabó

    Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

    Súvisiace články

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Back to top button