Automobily

Toyota Supra získava extravagantný lak a vyšší výkon so špeciálnou edíciou GT4

Toyota Supra GT4 100th Edition Tribute

Čas letí, keď si spomeniete, že piata generácia modelu Toyota Supra existuje už takmer päť rokov. Športové auto založené na základe modelu BMW Z4 od svojho debutu splodilo množstvo špeciálnych edícií, vrátane dlho očakávaného manuálu pre šesťvalcový model. Kým v budúcom roku príde očakávaný GRMN, Toyota vypustí ďalší model s obmedzeným počtom vyrobených exemplárov v limitovanej sérií.

Existuje dobrý dôvod, prečo limitka vyzerá ako pretekárske auto s poznávacou značkou. Najnovší špeciál Supra je vytvorený na obraz modelu GR Supra GT4 Evo. Toyota oslavuje výrobu stovky pretekárskych áut GT4 100th Edition Tribute v farebne ladiacom laku Plasma Orange. Dodáva sa s vlastným polepom a môže sa pochváliť množstvom príslušenstva z divízie Gazoo Racing, ktoré ho odlišuje od štandardnej Supry.

Moderná legenda menom Toyota Supra stojí na základe BMW Z4…

Vylepšenia sa ukazujú naprieč celým autom od krytov späťákov z karbónu a zadného krídla až po čierne brzdové strmene.

Táto verzia je dostupná iba v Európe a vychádza z úrovne výbavy Lightweight s 3,0-litrovým motorom a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Vylepšenia sa ukazujú naprieč celým autom od krytov bočných zrkadiel z uhlíkových vlákien a zadného krídla až po čierne brzdové strmene a predný splitter od nemeckého tunera AC Schnitzer. Dostane tiež odpruženie Bilstein Evo T1 s 10-stupňovým nastavením tlmičov a zníženou svetlou výškou až o 35 mm. Medzi ďalšie podstatné zmeny patria ľahké liate kolesá Protrack One a športový výfukový systém Milltek s koncovkami na mieru, ktoré sa hodia na štandardný zadný nárazník. 

Toyota predá iba 100 kusov modelu Supra GT4 100th Edition Tribute na starom kontinente. V Nemecku si účtuje za túto chuťovku 68 900 EUR alebo o 2 450 EUR viac ako odľahčená verzia, na ktorej je založená. Zároveň je o 16 050 EUR drahšia ako základná Supra predávaná Nemecku.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button