CestovanieTechnika

Terénny domček na kolesách! Utiahnete ho aj za vašim autom

Kimberly Kampers

Leto je tu, teplé slnečné dni nás ťahajú k vode, na výlety na dovolenky. Nie všetci dovolenkári sú milovníci rezortov či hotelov. Veľkú časť tvoria milovníci karavaningu či kempingu. Práve pre nich si austrálska spoločnosť Kimberly Kampers pripravila prepracované riešenie ubytovania, ktoré si potiahnu na dovolenku za svojim autom. Nemusia sa pri tom báť ani vybočenia zo spevnenej vozovky. Kempingový príves je na terén doslova stvorený.

Nezľakne sa ani nespevnených ciest…

Elektrina je skladovaná v lítium-iónových akumulátoroch, no tiež ju dokážu dodať solárne panely.

Príves od austrálskej firmy Kimberly Kampers je ľahký (len 1680 kg), kompaktný a prispôsobený pre jazdu mimo spevnených ciest. Vďaka svojej konštrukcii, ktorú umožňuje jeho rozloženie vysunutím strechy či zadnej časti a následné zloženie, nie je komplikované s ním jazdiť. Správa sa tak, ako keby ste za sebou ťahali väčšiu vlečku s rozmermi 5190 mm na dĺžku, 1910 mm na šírku a 2100 mm na výšku. V rozloženom stave sa jeho dĺžka zväčší na 6510 mm a výška na 3085 mm.

Kempovací príves je vybavený kúpeľňou, sprchou, chemickou toaletou, kúrením, klimatizáciou, kuchyňou s drezom, chladničkou, indukčnou varnou doskou a manželskou posteľou. Je tak dokonalým obydlím pre strávenie pohodovej dovolenky vo dvojici v podstate kdekoľvek. Vďaka nádrži na 190 litrov vody ho nemusíte ani denne dopĺňať, čo je veľké plus pre pobyt mimo civilizácie. Elektrina je skladovaná v lítium-iónových akumulátoroch, no tiež ju dokážu produkovať solárne panely umiestnená na streche. Posedenie pod hviezdami kemperom spríjemní vonkajšia kuchyňa s grilom, ktorá je súčasťou prívesu.

Veľkou škodou európskeho spotrebiteľa je, že na starom kontinente sa karavany austrálskej firmy Kimberly Kampers nepredávajú. Je teda veľmi málo pravdepodobné, že by sme tento dom na kolesách stretli na našich dovolenkových cestách. Ak by však niekto predsa len podstúpil peripetie s dovozom z Austrálie ku nám, samotný karavan ho vyjde na 89 990 austrálskych dolárov, čo je v prepočte zhruba 57 000 eur. Plus samozrejme náklady spojené s dovozom.

Zdroj: SEQ Campers YouTube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button