AutomobilyTechnika

400 000 súčiastok na vytvorenie Lamborghini Sián? Z Lega určite! (VEĽKÁ GALÉRIA)

LEGO Lamborghini SIán

Milovníci dánskej stavebnice Lego s radosťou vítajú každý nový model, ktorý si môžu sami zložiť, vystaviť do vitríny či hrať sa s ním. Lego replika superšportu Lamborghini Sián, v mierke 1:8, potešila nejedného milovníka Lega. Jej cena je síce vysoká no je to, môžeme povedať, zberateľský kúsok. Aká však musela byť reakcia, keď Lego spolu s Lamborghini, oficiálne ohlásilo ďalší Lego exemplár Lamborghini Sián, vyrobený v mierke 1:1? Fanúšikovia jasali! Vyrábali ho v Česku a na jeho stavbu spotrebovali českí legošpecialisti až 400 000 dielov stavebnice Lego. Schválne, koľko dielov Lega sa nájde u vás doma?

Keď sa spolupráca podarí…

Českí technici z Lego fabriky v Kladne už postavili Lego model Bugatti Chiron v mierke 1:1 schopný jazdy.

Českí technici z Kladna, kde má Lego svoju továreň, majú na svedomí už niekoľko Lego replík automobilov vyrobených v mierke 1:1 za použitia čo najviac lego súčiastok. Určite si pamätáme ich výtvor Lego Bugatti Chiron, rovnako v mierke 1:1, ktorý bol schopný jazdy. Na poslednom diele, Lego Lamborghini Sián, pracovalo 15 špecialistov a na jeho konštrukciu zužitkovali až 400 000 dielov stavebnice Lego. Úžasné…

Farba jednotlivých Lego dielikov použitých na modeli dostala jedinečný nástrek, od koho iného, ako od samotnej oficiálnej lakovne značky Lamborghini. Je to úžasné, ako dokáže spolupracovať firma vyrábajúca stavebnice pre deti i dospelých s jedinečnou automobilovou značkou, ktorá v podstate tiež vyrába hračky pre dospelých. Vďaka tejto spolupráci, ako aj šikovnosti českých technikov z fabriky Lego v Kladne, môžeme obdivovať jedinečné výtvory, akým bez pochýb je aj Lego Lamborghini Sián v mierke 1:1. Kto by chcel podobný Lego automobil vlastniť, je pre neho k dispozícii takmer identická Lego stavebnica, akurát v menšej mierke 1:8. Za cenu zhruba 400 eur sa budete môcť pochváliť, že ste hrdým majiteľom Lamborghini Sián.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button