Automobily

Tento kabriolet Defender vypĺňa medzeru v ponuke značky Land Rover

Heritage Customs Defender Valiance Cabrio

Pôvodný Defender bol dodávaný vo viacerých variantoch, no jeho súčasný ekvivalent je obmedzený na verzie 90, 110 a najväčší 130. V zostave britskej tradičnej značky nielenže chýba pickup, ale Land Rover sa tiež zdržal výroby kabrioletu. Pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie s otvorenou strechou, je tu dobrá správa. Holandský výrobca karosérií Heritage Customs odstránil strechu off-roadu a vzniklo nové vozidlo, ktoré poteší milovníkov kabrioletov a off-roadovej jazdy zároveň.

Valiance Convertible, odvodený z Defender 90, má skladací látkový vrch, ktorý kontrastuje s telom auta vo farbe  Sunbeam Yellow. Ide o druhú konverziu spoločnosti, po inej konštrukcii predstavenej takmer pred rokom s nádhernými bielymi oceľovými kolesami. Najnovšia verzia je okázalejšia a predstavuje väčšie dvojfarebné zliatinové disky, vrátane náhradnej pripojenej k piatym dverám.

Defender bez strechy veru nie je lacný špás…

Dokončenie vozidla na objednávku trvá najmenej tri mesiace a jeho cena sa pohybuje od 82 500 eur, plus darcovské auto.

Heritage Customs šiel nad rámec jednoduchého odstránenia pevnej pevnej strechy, aby uvoľnil miesto pre elektricky skladaciu strechu. Pridali sem tiež plnú klietku pre väčšiu pevnosť a bezpečnosť. Kabína bola ozdobená žltým prešívaním, ktoré dopĺňa živý exteriér. Výrobca karosérií vylepšil sedadlá čiernym prešívaným koženým čalúnením. Palubnú dosku navyše zdobia 3D platne vyrobené z leptaného hliníka. Pri bližšom pohľade si všimnete, že tento Defender 90 je vybavený voliteľným centrálnym predným sedadlom.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Heritage Customs nedrží Defender Valiance Cabrio na sklade. Dokončenie týchto vozidiel na objednávku trvá najmenej tri mesiace a ich cena sa pohybuje od 82 500 eur, plus darcovské auto a samozrejme daň. V roku 2024 je na trhu SUV kabrioletov málo a čoskoro vyškrtneme zo zoznamu ďalší. Volkswagen nedávno oznámil, že po dobehnutí prvej a jedinej generácie sa kabriolet T-Roc bude z trhu porúčať. Niektorí si pamätajú, že okrem starého Defendera mal Land Rover vo svojom portfóliu ešte jeden kabrio-SUV model. Hovoríme o krátkodobo vyrábanom modeli Evoque Convertible. Defender od Heritage Custom tak prinesie na trh chýbajúci článok, ktorý by mohli nasledovať aj iné automonilky. 

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button