Automobily

Tento farebný McLaren 750S od MSO vzdáva hold pretekárskej trojkorunke

McLaren 750S MSO

Existuje niekoľko celkom skvelých pretekárskych farebných prevedení cestných modelov, ktoré sú inšpirované pretekárskymi modelmi, ktoré zaznamenali rôzne historické úspechy v pretekoch. Ford GT vyzerá vhodne napríklad v modrej Gulf Blue a možnosť lakovania modelu Porsche 911 v prevedení Dakar Roughroads-née-Rothmans je jednoducho fenomenálna. Podobne aj britský McLaren dosiahol vo svojej histórii veľa pretekárskych víťazstiev, ktoré si pripomína svojimi cestnými superšportami – a prečo sa držať len jedného spomienkového sfarbenia, ​​keď môžete mať hneď tri?

Novinkou pre McLaren je sfarbenie, či farebná téma, ktorá nesie meno „750S With 3-7-59 Theme“. Svoj debut si odkrútila na show Velocity Invitational v Sonome v Kalifornii. Farebné prevedenie 3-7-59 dostalo svoj názov podľa triády najvýznamnejších víťazov pretekov za volantom modelov McLaren: Johnnyho Rutherforda #3 M16D, ktorý vyhral v roku 1974 Indianapolis 500, Alaina Prosta #7 MP4/2, ktorý v roku 1984 vyhral Veľkú cenu Monaka Formuly 1 a #59 McLaren F1 GTR jazdený Yannickom Dalmasom k víťazstvu v roku 1995 na 24-hodinovke Le Mans. Tieto tri víťazstvá v pretekoch Triple Crown patria medzi najvýznamnejšie pre značku McLaren.

Limitovaný McLaren je už vypredaný…

Ručne maľovaná karoséria a špeciálne vybrané materiály pridávajú obrovskú hodnotu a samozrejme aj cenu.

Divízia MSO – McLaren Special Operations tvrdí, že lakovanie viacfarebnej 3-7-59 trvá neuveriteľných 1200 hodín. Predná časť tohto špeciálneho modelu McLaren 750S čerpá inšpiráciu z červeno-bieleho auta F1 z roku 1984 s „rozbitým“ efektom obklopujúcim veľkú 7 na kapote. Zadná časť medzitým preberá svoje sfarbenie od žltého víťaza Indy 500, hoci jemné modré akcenty pretekárskeho auta sú znovuzrodené ako striekajúca grafika v pravom zadnom rohu. Obe strany modelu 750S nesú sivú farbu modelu F1 GTR, víťaznú v Le Mans a prechádzajú do prednej a zadnej časti s motívmi kockovanej vlajky.

Saténové čierne kolesá sú umiestnené pred trojfarebnými brzdovými strmeňmi – červenými, modrými a zlatými – a na každej farbe sú tri QR kódy. Naskenujte jeden z nich a dostanete sa na informačnú stránku s podrobnosťami o každom príslušnom pretekárskom aute. Ďalším šikovným doplnkom je použitie strieborného listu pre logo Triple Crown na každých dverách, mierne patinované, aby vyzeralo ako súťažné a autentické.

Vo vnútri majú sedadlá tiež oranžovo prešívané logo Triple Crown na karbónových sedadlách a emblém je vyrazený na stredovej lakťovej opierke. Charakteristický vzhľad exteriéru vozidla je tiež doplnený karbónovou sivou alcantarou na sedadlách so zodpovedajúcim monochromatickým lakom na obložení dverí a volantu z uhlíkových vlákien. Lakované pádla radenia nesú červeno-biely motív auta F1 a pedále sú označené bielymi, čiernymi a oranžovými hviezdami Triple Crown. Najväčšou jemnosťou je pamätná tabuľa, ktorá sa nachádza v ráme dverí. V skutočnosti je vyrobená z červenej a bielej karosérie z uhlíkových vlákien zo skutočného auta Formuly 1.

Ručne maľovaná karoséria a špeciálne vybrané materiály pridávajú obrovskú hodnotu a samozrejme aj sumu k základnej cene McLarenu 750S, ktorá začína 329 500 dolárov – jeden zástupca McLarenu povedal, že špeciálna limitovaná edícia bude stáť „severne od 700 000 dolárov“. Ale aj keď máte peniaze na kúpu špecialitky s označením MSO 3-7-59, žiaľ už je pre vás aj tak neskoro, pretože všetkých šesť exemplárov tejto špeciálnej edície už má svojich kupcov.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button