Motocykle

Temná strana Japonska MT-09 SP

Najradikálnejší zástupca triedy naháčov od spoločnosti Yamaha

Po odhalení nového prepracovaného motora a podvozku modelu 2021 MT-09 spoločnosť Yamaha pridala do ponuky vylepšený model SP, čo tieto dve písmená znamenajú? Ide o ešte ostrejší, inteligentnejší a exkluzívnejší motocykel s agresívnou povrchovou úpravou v duchu superšportov s prémiovým odpružením. To samozrejme ide ruka v ruke aj so zvýšením ceny oproti základnému modelu.

Nový radový 3-valcový motor s objemom 889 cm³ so zvýšeným výkonom o 4 k a o 2,3 kg ľahším hliníkovým podvozkom.

Čo však za svoje peniaze navyše dostanete?

Tempomat

Okrem komplexných elektronických systémov podpory jazdy, ktoré sú súčasťou štandardného modelu MT-09, je prémiový model MT-09 SP naviac vybavený systémom tempomatu, ktorý zabezpečuje komfortnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu po diaľnici. Aktivovať si ho môžete pri rýchlostiach nad 50 km a v 4. a vyššom prevodovom stupni. Následne môžete rýchlosť zvyšovať v krokoch po 2 km/h, prípadným podržaním spínača rýchlosť začne nabiehať postupne. Systém sa samozrejme vypne pri použití bŕzd, spojky alebo plynu. 

2021_YAMAHA_MT09SP

2021_YAMAHA_MT09SP

2021_YAMAHA_MT09SP

  Odpruženie a tlmič

  Vpredu má MT-09 SP plne nastaviteľnú obrátenú vidlicu KYB® so 41 mm sklznicami s odolnou povrchovou úpravou DLC (Diamond Like Coating), ktorá zaisťuje mimoriadne plynulý chod pruženia. Samozrejmosťou je nastaviteľnosť v plnej miere (predpätie, tlmenie, kompresia).

  Vzadu je osadený prémiový zadný tlmič Öhlins. Ten ponúka jazdcovi plne nastaviteľné tlmenie kompresie a odskoku a je vybavený funkciou diaľkového nastavenia predpätia, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché prestavenie.

  2021_YAMAHA_MT09SP

  2021_YAMAHA_MT09SP

  2021_YAMAHA_MT09SP

   Sedadlo

   Tvar sedadla a palivovej nádrže boli, rovnako ako celková ergonómia, vyvinuté prístupom Kanno Hyoka, ktorý na hodnotenie výkonu motocykla využíva postrehy a spätnú väzbu testovacích jazdcov. Sedadlo modelu MT-09 SP s dvojitým kontrastným prešívaním poskytuje jazdcovi dokonalý pocit splynutia s motocyklom.

   2021_YAMAHA_MT09SP

    Zadná kyvka

    Je ďalším prvkom, ktorý je exkluzívne pre MT-09 SP navrhnutý s brúseným a eloxovaným povrchom, ktorý je v súlade s povrchovou úpravou Crystal Graphite. Spolu s detailmi, ako je žltá pružina zadného tlmiča Öhlins a čierne hnacie reťazové koliesko, vzbudzuje ešte viac športový charakter.

    2021_YAMAHA_MT09SP

    2021_YAMAHA_MT09SP

     Špeciálne komponenty

     Medzi špeciálne prvky modelu MT-09 SP patria už na pohľad výnimočné eloxované čierne riadidlá a páčky, priehľadná dymová nádržka brzdovej kvapaliny a čierne hnacie reťazové koleso. Špeciálne je aj farebné prevedenie „Icon Performance“ inšpirované modelom YZF-R1M.

     2021_YAMAHA_MT09SP

     2021_YAMAHA_MT09SP

      Dodávky európskym predajcom Yamaha sa začnú od marca 2021.

      Marcel Szabó

      Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

      Súvisiace články

      Pridaj komentár

      Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

      Back to top button