Info

Škoda Octavia – Slovenské auto roka 2021

Sedem finalistov no len jeden víťaz. Slovenským autom roka 2021 sa stala Škoda Octavia! 15 členná porota slovenských motoristických novinárov zasadla už dvadsiatypiatykrát a vyriekla finálny verdikt. Spomedzi siedmych finalistov zvolili to najlepšie auto za rok 2021. Škoda Octavia je bestsellerom českej značky a právom si zaslúži nosiť titul slovenského auta roka. Zopakuje tento úspech aj v európskom vyhodnotení?

Každý z pätnásťčlennej poroty jury dostal pre hodnotenie k dispozícii 25 bodov, ktoré podľa svojho profesionálneho uváženia rozdelil medzi sedem finalistov. Škoda Octavia vyhrala s počtom 90 bodov s prehľadom pred druhým automobilom Hyundai Tuscon, ktorý získal v hodnotení “len” 68 bodov. Tretie miesto sa ušlo Land Roveru Defender so ziskom 43 bodov a zemiakovú medailu si vyslúžil automobil Citroën C4 s počtom bodov 43.

Mladoboleslavský bestseller kráľom Slovenska…

Škoda Octavia v hodnotení pätnásťčlennej poroty predbehla Hyunday Tuscon na druhom mieste o 22 bodov!

Na ostatných miestach sa umiestnili finalisti nasledovne:

Honda Jazz s počtom bodov 38

Kia Sorento s počtom bocov 34

Toyota Yaris s počtom bodov 30

Víťazovi srdečne blahoželáme a prajeme mu úspešné predaje tak ako po minulé roky. Predsa len Škodovka je v našej krajine pevne etablovanou značkou, ktorá sa teší veľkej obľube motoristov.

Sme zvedaví, ako si bude počínať v najprestížnejšej európskej súťaži Európske auto roka, ktorej výsledky sa dozvieme už začiatkom marca.

Koho by ste za európskeho favorita vybrali vy?

[ays_poll id=3]

Zdroj: www.skoda-storyboard.com

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button