Automobily

Takto vyzerá nový Citroën C3 (2024) v základnej verzii! Spaľovák mu nesmie chýbať

Citroën C3 (2024)

Ako vlastne vyzerá základná verzia nového Citroënu C3 so spaľovacím motorom? My vám ju ukážeme. Meno výbavy či verzie je v preklade TY, ale je samozrejme oficiálne uvedený v angličtine, a teda sa volá You. V cene základu dostanete už napríklad klimatizáciu, zadný parkovací “bzučiak”, rôzne asistenčné systémy, 16-palcové disky a multifunkčný volant. To, čo vyzerá ako digitálnz prístrojový štít, funguje na princípe head-up displeja. Bezplatná farba je „Monte Carlo Blue“ a mestskému drobcovi sa veru hodí. A koľko bude základ stáť? Podľa neoficiálnych informácií pod 15 000 eur!

Žiadne ďalšie doplnky už v základe nie sú k dispozícii. Ak teda chcete dotykový displej v strede prístrojovky alebo automatickú klimatizáciu, musíte si vybrať model C3 “Max”. Na želanie si viete priplatiť aj za zimný balík s vyhrievaním sedadla a volantu (700 eur).

Citroën C3 pre ľudí a pre masy…

Vizuálne je nový spaľovací model C3 prakticky zhodný s elektrickou verziou.

Nový Citroën C3 rozširuje ponuku motorov a pod kapotou teraz víta benzínový motor. Objednať sa dá už teraz za ceny od 14 990 eur (pre nemecký trh), dodávky začnú v lete a jeho hybridná verzia bude nasledovať neskôr.

1,2-valcový trojvalec má 101 koní a podľa cyklu WLTP by mal mať spotrebu 5,6 l/100 km. Výrobca udáva emisie na úrovni 127 g/km. Zdá sa, že Citroënu je jedno, aký výkon dosahuje. V každom prípade sú poháňané predné kolesá a prenos výkonu je riadený cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Neexistuje pre neho žiadna automatika. Ani za príplatok.

Vizuálne je nový spaľovací model C3 prakticky zhodný s elektrickou verziou. Samozrejme okrem výfuku, ktorý je skrytý za nárazníkom. Inak v exteriéri nie sú žiadne výrazné rozdiely.

To isté platí aj o interiéri, kde si Citroën zachováva minimalistický dizajn. S digitálnym prístrojovým štítom a 10,25-palcovým centrálnym monitorom, ktorý je štandardom v najvyššej výbave. Základná verzia využíva smartfón ako infotainment, ktorý je možné uložiť do špeciálneho držiaka. Nezmenený zostáva aj kufor s minimálnym objemom 310 litrov a zadnými sedadlami, ktoré sa dajú sklopiť v pomere 60:40.

Výbavy Citroënu C3 sú rovnaké ako pri elektromobile. Volajú sa „You“ (od 14 990 eur na nemeckom trhu) a „Max“ (od 19 200 eur na nemeckom trhu). Prvý z nich ponúka LED svetlá, 16-palcové ráfiky, odpruženie Citroën Advanced Comfort, automatické núdzové brzdenie, zadné parkovacie senzory a manuálnu klimatizáciu ako štandard.

Druhý variant ponúka aj dvojfarebnú karosériu, 17-palcové zliatinové disky, LED zadné svetlá, 10,25-palcový centrálny monitor, sedadlá Citroën Advanced Comfort, sklopné operadlo zadných sedadiel v pomere 60:40, automatickú klimatizáciu, bezdrôtovú nabíjaciu stanicu pre smartfón a zadnú kameru.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button