Automobily

Ford Transit Custom z dielne Irmscher môže byť skvelý terénny obytný voz

Irmscher Spirit

Tuner Irmscher sa momentálne interne rozhoduje, či by mal Ford Custom s označením “Spirit” prísť na trh ako špeciálny model. My sme zástancovia názoru že URČITE! Toto auto by svojich majiteľov nielen vytiahlo zo všednosti, ale by ich aj doslova vytiahlo na vrcholy hôr, ako aj na tie najkrajšie a najnedostupnejšie miesta v lone prírody.

Irmscher model hotový nemá, no diely sú dostupné…

Vnútro Fordu Transit Custom je upravené pre všestranné použitie.

Podľa nemeckého tunera tvorí nový Ford Transit Custom „ ideálny základ pre nový, svieži koncept vozidla “. A preto špeciálne založené oddelenie Irmscher Van Systems navrhlo podobný koncept vozidla ako render. Výsledkom je Irmscher Custom „Spirit“. Off-roadový schopný a kompaktný obytný automobil v nádhernej pútavej farbe.

Vizuálne je okrem svetložltej/zelenej farebnej schémy badateľné, že „Spirit“ je v porovnaní s bežnou dodávkou Ford o dosť viac rozšírený a navyše je zdvihnutý vyššie, aby nemusel zastavovať v žiadnom teréne. Nechýba predný spojler, predná ochranná lišta, oválne stúpačky, predĺženie zadného nárazníka a zadný spojler, ktorý má mať dokonca dodatočnú aerodynamickú funkciu.

18-palcové ráfiky sú obuté do terénnych pneumatík a novovyvinutý „Cross Star Design“ je dostupný v čiernej farbe alebo s farebnými aplikáciami. Na želanie Irmscher ponúka aj „Heli Star Design“ v čiernej alebo lesklej leštenej verzii. Vzadu bola namontovaná aj rezervná pneumatika. K dispozícii je nosný systém so svetelnou tyčou pre strechu, ktorý zjavne môže a mal by pojať ďalšie objemné predmety.

Vnútro je upravené pre všestranné použitie. Na palube je preto umiestnený takzvaný „Irmscher I Box“, ktorý kombinuje moduly na spanie, kuchyňu a sprchu.

Aj keď tuner Irmscher momentálne len preveruje a uvažuje, či by mala byť uvedená do výroby aj malá séria modelu, stále sú tu dobré správy. Takmer všetky jednotlivé diely je už možné zakúpiť u ktoréhokoľvek predajcu Irmscher alebo online a teda svoj Ford Transit Custom už môžete oficiálne prerobiť na nebojácnu off-roadovú obytnú dodávku.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button