Automobily

Subaru BRZ Touge prichádza s okázalými 18-palcovými zlatými kolesami OZ a výbavou STI

Subaru BRZ Touge

Lepšie neskoro ako nikdy, druhá generácia modelu Subaru BRZ konečne pristála v Taliansku. Na oslavu dlho očakávaného športového auta Subaru Italy predstavuje špeciálnu edíciu s označením Touge s niekoľkými vychytávkami. Výkonné kupé, pomenované podľa japonského slova pre horský priesmyk, má obmedzený náklad 60 kusov a pri súčasných výmenných kurzoch stojí zhruba 49 500 eur alebo 52 200 dolárov. Pre európskeho zákazníka to musí byť dosť ťažké vzhľadom na to, že Subaru BRZ začína v Spojených štátoch na cene len 28 595 dolárov.

Subaru BRZ Touge, bude predávané výhradne so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a diferenciálom s obmedzenou svornosťou, dostane 18-palcové kolesá OZ Racing Ultraleggera Race Gold so špeciálnymi logami Touge a obalené pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 215/40. Tieto nápadné kolesá vážia každé iba 8,7 kilogramu a možno ich alternatívne nahradiť bežnými 18-palcovými kolesami s tmavosivou povrchovou úpravou, pričom v tomto prípade dostanú pneumatiky Yokohama BluEarth Winter V905.

Európsky zákazník to so Subaru BRZ nemá vôbec ľahké…

Zatiaľ čo dostupnosť modelov GR86 a BRZ nie je problém v Spojených štátoch a Japonsku, „Toyobaru“ je na starom kontinente čím ďalej tým viac zriedkavé.

Špeciálny variant tiež dostane menšiu súpravu s označením STI s prednými a zadnými spojlermi a bočnými prahmi, ktoré dopĺňajú karosériu Blue Pearl. Vzadu dostane dvojité koncovky výfuku k konštrukcii Supersprint talianskej výroby so špeciálnymi povrchovými úpravami s nápisom „Subaru BRZ Touge“ a japonským hláskovaním znamenajúcim pomenovanie horského priesmyku.

Srdcom BRZ Touge je atmosférický 2,4-litrový benzínový motor s výkonom 231 koní (172 kW) a krútiacim momentom 250 Nm. V USA má motor boxer o niečo nižší výkon 228 k (170 kW) a rovnaký krútiaci moment 250 Nm. Talianska špeciálna edícia nasleduje po modeli BRZ STI Sport, ktorý bol uvedený na trh minulý mesiac v Japonsku, a po BRZ tS predstavenom v Spojených štátoch v júli.

Zatiaľ čo dostupnosť modelov GR86 a BRZ nie je problém v Spojených štátoch a Japonsku, „Toyobaru“ je na starom kontinente čím ďalej tým viac zriedkavé, pretože tieto modely sú dostupné iba na vybraných trhoch a zvyčajne v obmedzenom množstve. Je to najmä kvôli prísnejším emisným predpisom v Európe. Práve preto sa zo spomínaného upraveného talianskeho modelu Touge vyrobí len 60 exemplárov pre vybraných zákazníkov. 

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button