Automobily

BMW postavilo na Rebelle Rally cieľavedomý špeciál X2 M35i s All-Terrain pneumatikami

BMW X2 M35i Rebelle Rally

BMW sa nikdy nedostalo do lukratívneho segmentu terénnych SUV a rozhodlo sa ísť po vedľajšej koľaji a sledovať, ako Mercedes zbiera obrovské zisky s triedou G. Okrem toho trojcípa hviezda pracuje na menšej verzii obľúbeného vozidla, aby zúročila úspech svojho Geländewagenu. Jeho úhlavný rival z Mníchova sa radšej zameriava na výkonovo orientované crossovery a SUV, na čele s kontroverzným plug-in hybridom XM.

Jedným z mnohých športových modelov označených ako rodina X je nedávno predstavený model X2 v špecifikácii M35i. Stále je to do značnej miery výkonnostný crossover zameraný na cesty, ale teraz bol upravený pre jazdu v teréne, aby mohol súťažiť v Rebelle Rally. Nečakajte portálové nápravy a obrovský zdvih pruženia, pretože najpodstatnejšie zmeny sa obmedzujú na terénne pneumatiky Falken Wildpeak, kolesá Rotiform ZMO-M a ochranu podvozku s klznou doskou.

BMW spravilo s mestského SUV terénneho dravca…

Rebelle Rally, na ktorú bol špeciál postavený, je najdlhšia súťaž off-road rally, ktorá sa koná v Spojených štátoch.

M Performance X2 má celý rad ďalších vylepšení, od prídavných svetiel vpredu a vzadu až po strešný nosič Thule. Môže sa pochváliť aj ochrannou fóliou laku pre swoopy karosériu vo farbe Frozen Portimao Blue, exkluzívnej matnej farbe z katalógu Individual. Tento prefíkaný terénny mdoel M35i je vybavený ťažnými popruhmi z katalógu M Performance Parts a tiež nosičom náhradných pneumatík v nákladovom priestore. Zavŕšenie vylepšení pre inak mestské SUV môžeme badať vo forme terénneho vyprošťovacieho zariadenia Smittybilt a príslušenstva spolu s externým počítadlom kilometrov TerraTrip.

Rebelle Rally, na ktorú bol špeciál postavený, je najdlhšia súťaž off-road rally, ktorá sa koná v Spojených štátoch, sú osemdňové preteky, ktoré začínajú v Mammoth Mountain Resort v Mammoth Lakes a končia v Imperial Dunes neďaleko mexických hraníc. Toto BMW X2 M35i pre modelový rok 2024 musí zvládnuť šesť etáp a prejsť viac ako 1 300 míľ (takmer 2 100 kilometrov) v náročných podmienkach v púšti Kalifornie a Nevady.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Kompaktný športový crossover od BMW súťaží v triede X-Cross s Rebeccou Donaghe za volantom a Sedonou Blinson ako navigátorkou. Tohtoročná edícia sa začala 12. októbra a skončí sa v sobotu 21. októbra. Sledovať úspechy tohto špeciálu môžete na oficiálnej webovej stránke pretekov www.rebellerally.com.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button