Automobily

Študenti IED ukázali, ako by si predstavovali nový model značky Mitsubishi

Mitsubishi Moonstone

Každoročne študenti IED – Istituto Europeo di Design, vytvárajú koncepty, ktoré ukazujú mnohým automobilkám, ako by mohli ich modely budúcnosti vyzerať. Tieto modely sú navrhované rôznymi ročníkmi, no popravde, veľakrát by si z nich veľké automobilky mohli brať príklad. Posledným výtvorom magistrov IED-u je model Mitsubishi Moonstone. Bezemisný výkonný, terénny model, ktorý by mal mať minimálny dopad na životné prostredie.

Študenti IED každoročne prekvapia…

Veľkosť, výkon, materiály a ekologickosť sú prednosťami zaujímavého študentského konceptu.

Študenti talianskej školy IED každoročne pripravujú koncept, ktorý by bez problémov mohol vyštartovať na cesty a obohatil tak ponuku danej automobilky. Tento rok priniesli model Mitsubishi Moonstone. V spolupráci so samotnou japonskou značkou, ako aj ďalšími partnermi Pirelli či OZ Racing, priniesli koncept, ktorý stelesňuje aktuálne požiadavky trhu na dokonalý automobil. Veľkosť, výkon, materiály a ekologickosť sú prednosťami zaujímavého študentského konceptu, ktorý by do ponuky troch diamantov perfektne zapadol.

Na vývoji konceptu Mitsubishi Moonston pracovalo 17 študentov magisterského programu Transportation Design. Za úlohu mali vytvoriť terénny bezemisný model s pohonom všetkých štyroch kolies a solídnym výkonom, ktorý by splnil očakávania aj náročných motoristov. Rovnako mali dbať aj na požiadavku, aby bol vytvorený model čo najmenšou záťažou pre prírodu a mal by tiež minimalizovať dopad automobilizmu na planétu. Študenti začali najskôr na sedemnástich individuálnych návrhoch, z ktorých boli vybraté tri najlepšie návrhy. Z trojice najlepších sa vyberal víťazný návrh, na ktorom pracovala neskôr celá skupina. Z tohto návrhu bude neskôr postavený aj prototyp.

Nakoľko šlo zatiaľ len o vizuálne cvičenie, alebo projekt, automobil zatiaľ nie je postavený vo forme prototypu. Ten príde neskôr. Technické informácie tak zatiaľ k danému konceptu nemáme. Vieme však povedať, že na základe zadania bude offroadový model Mitsubishi Moonstone elektrickým modelom s pohonom všetkých štyroch kolies. Ako však dobre vieme, koncept Mitsubishi Moonstone je len študentským projektom a do sériovej výroby japonskej značky sa samozrejme nechystá. Ak by sme ho však mali zhodnotiť, tak veru vyzerá perfektne a medzi modelmi Mitsubishi by si svoje miesto určite našiel.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button