Automobily

Do Európy prichádza ďalší čínsky bojovník! Značka HiPhi expanduje

HiPhi

Možno na prvé počutie smiešny názov, evokujúci deti kvetov šesťdesiatych rokov, nie je veru ani trochu spojený s týmto hnutím. HiPhi je silný konkurent tak európskych, ako aj amerických značiek. A hoci je už na trhu štyri roky, do Európy to zatiaľ namierené nemal. Tento rok sa však jeho stratégia mení a značka začína plánovať expanziu. Vo svojej ponuke má už dva modely a na ceste je tretí. Ich dizajn ako aj technologická nálož pod plechmi je veru zaujímavá a vďaka svojej cene môže zaujať tak európskeho, ako aj amerického motoristu. Na autosalóne v Šanghaji predstaví svoj najnovší výtvor.

Hiphi už v Číne valcuje trh…

Model HiPhi Z dokázal na domácom trhu odlákať zákazníkov, ktorí sa rozhodovali medzi ním a európskym Porsche Taycan.

Šanghajská automobilka HiPhi je na trhu štyri roky a za tento čas priniesla už luxusné SUV s označením X, tiež prémiový grandtourer s označením Z a na domácom autosalóne predstaví aj svoj posledný výtvor, ktorý dostane označenie Y. Tretí model má zaujať svojou cenou, parametrami a má za úlohu podporiť expanziu na nové trhy, vrátane Európy. Stáť by mal na rovnakej platforme ako predchádzajúca dvojica modelov. Vstup do Európy má značka naplánovaný na koniec tohto roku. S cenovkou v okolí 75 000 libier, na ktorých štartujú modely X a Z, by mohol byť aj najnovší model cenovo zaujímavý. Ak by však stál ešte menej, ako to sľubuje značka HiPhi, bol by silnou konkurenciou európskych či amerických elektromobilov v prémiovom segmente.

Mark Staton, bývalý šéf divízie Jaguar Land Rover Special Vehicles, dnes spoluzakladateľ a CEO HiPhi – Human Horizons, o vozidlách značky HiPhi povedal: “Sú to špičkové produkty najvyššej triedy, ktoré pomohli etablovať značku v prémiovom segmente.” V HiPhi si veria, že by mohli pretiahnuť na svoju stranu zákazníkov značiek BMW či Mercedes. Chcú staviť na fakt, že model X sa po polroku spustenia predaja stal v Číne najpredávanejším prémiovým elektromobilom. Rovnaký scenár si sľubujú od európskeho trhu. Druhý model, grandtourer Z, je na trhu len pár mesiacov a už zaznamenal vysoké čísla predajov a dokonca dokázal odlákať zákazníkov, ktorí sa rozhodovali medzi ním a európskym Porsche Taycan a stal sa tak jeho najväčším rivalom na čínskom trhu.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Šanghajská značka HiPhi sa snaží osloviť hlavne klientelu mladších motoristov, ktorým môže ponúknuť rôzne technologické vychytávky vo svojich automobiloch, ako aj pútavý dizajn a vysokú kvalitu spracovania. Aj podľa ceny modelov je jasné, že sa tu nejedná o žiadne lacné autá. Cena má zodpovedať prémiovému prevedeniu, no stále má byť konkurencieschopnou v porovnaní s európskymi modelmi. Tretí model značky HiPhi bude po domácom autosalóne uvedený do predaja najskôr na domácom trhu a potom by sa mal dostať do ďalších krajín a nakoniec aj do Európy. Značka chce svoj nástup na azda najťažší trh – európsky – zobrať postupne. Neplánuje sem naliať státisíce vozidiel, no chce vybudovať sieť a postupne sa etablovať na trhu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button