Automobily

Stávka na nostalgiu i na moderné technológie! Taký je nový hybridný Jeep Wrangler Willys 4xe

Jeep Wrangler Willys 4xe

Jeep je značka určená pre náturistov a tvrdých šoférov, ktorí sa neboja ušpiniť nielen svoj automobil, ale aj seba v nehostinných podmienkach. Posledné roky však aj do tejto značky prinášajú veľké tlaky na inak veľmi obľúbené benzínové motory. Žiaľ, elektrifikácii sa nevyhol ani americký teréňák. Posledný model Jeep Wrangler Willys 4xe je nostalgickou pripomienkou populárnych Wranglerov predošlej éry, no s črevami modernej doby – a teda s plug-in hybridným pohonom.

Jeep sa elektrifikácii neubránil…

O pohon nostalgického modelu Jeep Wrangler Willys 4xe sa stará plug-in hybridná sústava, ktorej základom je dvojlitrový prepĺňaný zážihový štvorvalec, v kombinácii s dvojicou elektromotorov.

Jeep Wrangler Willys 4xe je nostalgickou pripomienkou slávnych Wranglerov z minulej éry, na ktoré si nezvykla len Amerika, ale doslova celý svet. Ikonický vzhľad s unikátnou prednou maskou sa po detroitskom autosalóne síce nezmenil, no zmenou prešlo pohonné ústrojenstvo, inak prevažne benzínových terénnych strojov. Novým pohonom pre Jeep Wrangler Willys 4xe je plug-in hybridná sústava.

Históriu pripomínajú nápis Willys na kapote, ako aj historiské logo 4 Wheel Drive na zadnej časti, ako aj ďalšie drobnosti, ktoré sa nachádzajú v interiéri. Historickým dojmom pôsobí aj lak karosérie. V štandardnej výbave budúci majiteľ modelu Jeep Wrangler Willys 4xe dostane napríklad LED svetlá, hmlovky, čierne 17-palcové disky kolies či do čiernej farby odetú prednú masku. Vo vnútri v základe poteší majiteľov audiosystém Alpine s deviatimi reproduktormi. Nechýbajú ani celoročné gumené koberčeky. Za príplatok bude k dispozícii balíček Sun and Screen, v ktorom sa nachádzajú elektricky ovládaný plátenný diel strechy, ako aj infotainment Uconnect s 8,4-palcovou dotykovou obrazovkou a samozrejme s navigáciou.

O pohon nostalgického modelu Jeep Wrangler Willys 4xe sa stará plug-in hybridná sústava, ktorej základom je dvojlitrový prepĺňaný zážihový štvorvalec, v kombinácii s dvojicou elektromotorov. O prenos sily na kolesá sa postará osemstupňový automat TorqueFlite. Na čisto elektrický pohon dokáže automobil prejsť 33 kilometrov vďaka 17 kWh akumulátoru, ktorý pracuje s napätím 400V. Maximálny výkon kombinovanej sústavy je 280 kW s krútiacim momentom 637 Nm. Spotreba paliva je udávaná na v prepočte 4,8 l na 100 km (49 míľ na galón). Automobil by sa mal začať predávať koncom budúceho roka. Jeho výroba bude zahájená v továrni v americkom Tolede v štáte Ohio. Cenovka modelu Jeep Wrangler Willys 4xe je na domácom trhu nastavená na 53 995 dolárov bez dane.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button