Domáce cestyInfo

SsangYong na slovenskom trhu pridáva k svojmu názvu dodatok „by KGM“

SsangYong by KGM

Juhokórejská značka SsangYong je známa ako špecialista na vozidlá SUV s atraktívnym pomerom cena/hodnota a s vynikajúcou technológiou pohonu všetkých kolies. Na našom trhu ponúka SUV mnohých veľkostí, od tých kompaktných až po veľké SUV prekvapujúce svojim priestorom, ale aj úžitkové pick-upy s bohatou škálou variabilnej výbavy.

Nový investor v značke SsangYong od roku 2022…

SsangYong na Slovensku pridáva k svojmu primárnemu názvu dodatok „by KGM“.

V druhej polovici roku 2022 vstúpil do spoločnosti SsangYong Motor Company nový investor, ktorý má s automobilkou veľké plány. Vyvíja nové modely, pohony a pracuje na novej elektrickej platforme. Zároveň chystá výraznejšiu expanziu na zahraničných trhoch. V marci 2023 nastalo premenovanie názvu výrobcu SsangYong Motor Company na KG Mobility.
Automobilka KG Mobility vyrába juhokórejské vozidlá značky SsangYong respektíve KGM (jedná sa o dvojaké označenie zhodných vozidiel, ktoré je závislé na trhu, na ktorom sa predávajú). V rámci globálneho rebrandingu tak aj SsangYong na Slovensku pridáva k svojmu primárnemu názvu dodatok „by KGM“ a prepája oba rastúce brandy.

Zdroj: Tlačová správa SsangYong Slovensko, Vondrák&Heisig

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button