Motocykle

Špeciálna limitovaná Ducati Diavel V4 pre značku Bentley sa bude predávať za cenu 58 000 eur

Ducati Diavel V4 for Bentley

V roku 2020 to bol Diavel V2, v roku 2022 Streetfighter V4. Ducati navrhla oba špeciálne modely spolu so spoločnosťou Lamborghini. A veru draho ich aj predala. V roku 2023 bude Ducati opäť spolupracovať so sestrou z rodiny Volkswagen Group. Tentoraz to však bude značka Bentley. Tento rok príde na scénu Ducati Diavel V4 s novým lakom a kolesami, obmedzený na 500 vyrobených kusov. Bude doplnkom modelu Bentley Batur, ktorý je k dispozícii iba v 18-tich exemplároch. A uhádli ste, bude to naozaj drahé dvojkolesové umelecké dielo.

Ducati pre Bentley je ako briliant na zlatom prsteni…

Nový dizajn kovaných hliníkových ráfikov Ducati Diavel pre Bentley pochádza od samotného Baturu.

Nová Ducati Diavel V4 pre Bentley je s cenou 58 000 eur jedným z najdrahších špeciálnych modelov inšpirovaných  autom. Prvé Lamborghini Diavel bolo obdarené „výhodnou“ cenou len 35 000 eur. O dva roky neskôr si Ducati za Lambo Fighter pýtala Ducati už 63 000 eur. Za cenu 58 000 eur sa dá dnes zaobstarať jedna z 500 kusov Ducati Diavel V4 pre Bentley, ktorá bola inšpirovaná ešte prísnejšie limitovaným modelom Bentley Batur Gran Turismo. Bentley postaví len 18 týchto áut s výkonom 740 k, ktoré vytlačia z 12-valcového motora so zdvihovým objemom 6 litrov. Ducati V4 zo seba vydá výkon 168 k, vďaka motoru s objemom 1 158 cm3.

Nový dizajn kovaných hliníkových ráfikov Ducati Diavel pre Bentley pochádza od samotného Baturu. Štandardný dizajn lúčov Ducati ustupuje dizajnu turbínového kolesa modelu Batur. Čierna farba dokonale ladí s frézovanými povrchmi. Ušľachtilý lak „Scarab Green“ na Ducati pochádza tiež z police značky Bentley, doplnený je okrem toho červenými a čiernymi akcentmi a samozrejme množstvom karbónu.

Ľudia s orlím zrakom uvidia, že Ducati prevzala dizajn červeno-čiernych prívodov vzduchu na nádrži taktiež z modelu Bentley Batur, rovnako ako trojuholníkové vývody vzduchu na zadnej časti Diavelu. Zaujímavosťou je, že Ducati používa nový zadný tlmič výfuku pre “Bentley” Diavel. Stále má 4 vývody, ale boli mierne skrútené a vyzerajú takmer ako bočné rúrky.

Ak je pre vás tých 500 limitovaných kusov modelu Ducati Diavel V4 pre Bentley priveľa a 58 000 eur primálo za unikátnu edíciu, je tu k dispozícii aj model Ducati Diavel V4 pre Bentley Mulliner. Exkluzívne  je možné, samozrejme len pre top  zákazníkov Bentley, ľubovoľne si zvoliť všetky farby karosérie, karbónu a prídavných dielov na jedinečnej a maximálne exkluzívnej motorke. K dispozícii bude len striktne limitovaných 50 kusov za cenu 78 000 eur za kus.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button