Automobily

Cadillac rozširuje svoje elektrické portfólio! Prichádza nový model VISTIQ

Cadillac VISTIQ

Cadillac pokračuje v rozširovaní svojho portfólia elektrických vozidiel potvrdením nového modelu VISTIQ. VISTIQ je výrazné a inovatívne luxusné trojradové SUV a zaradí sa medzi modely LYRIQ a ESCALADE IQ, ktoré sú určené pre modernú rodinu. Toto je tretie elektrické vozidlo, ktoré Cadillac tento rok potvrdilo verejnosti, a celkovo už piate, ktoré sa pripojí k rastúcej elektrickej rodine luxusnej značky Cadillac. Začiatkom tohto roka Cadillac odhalil moderný a štýlový model ESCALADE IQ, čo bolo vôbec prvé plne elektrické SUV značky, ktoré nanovo definuje zážitok z luxusného SUV svojím ikonickým dizajnom, vysokou úrovňou remeselného spracovania a najnovšou automobilovou technológiou.

Cadillac pokryje v najbližších rokoch väčšinu segmentov luxusných SUV…

Cadillac si pre svoje novinky pripravil pomenovania, ktoré sa veľmi podobajú názvosloviu modelov českej značky Škoda.

Minulý mesiac Cadillac zase potvrdil model OPTIQ, ktorý bude slúžiť ako vstupný bod pre rad elektromobilov značky v Severnej Amerike a osloví zákazníkov luxusných svetových značiek svojou temperamentnou jazdnou dynamikou. Ďalšie podrobnosti modelu OPTIQ budú odhalené budúci rok.

„VISTIQ pridáva do radu Cadillacu ďalšie presvedčivé elektrické vozidlo, čím posilňuje náš záväzok k elektrickej budúcnosti,“ povedal John Roth, viceprezident Global Cadillac. „Naša značka má teraz vstup do väčšiny luxusných segmentov a ponúka zákazníkom celý rad možností. Elektrické modely Cadillac pokryjú v najbližších dvoch rokoch väčšinu segmentov luxusných SUV na kritických globálnych trhoch. Ďalšie podrobnosti o modeli Cadillac VISTIQ vrátane dostupných funkcií a cien budú zverejnené budúci rok.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button