Automobily

Špeciálna edícia Porsche 718 Cayman GT4 RS oslavuje pretekárske auto pretekov Carrera Panamericana

Porsche 718 Cayman GT4 RS TAG Heuer x Porsche – Legends of Panamericana

Porsche 911 GT3 R Rennsport nebol jedinou svetovou premiérou, ktorú Porsche malo cez víkend na pretekoch Weathertech Raceway Laguna Seca v Kalifornii. Na rovnakom podujatí Rennsport Reunion 7 sa zúčastnil aj špeciálny model 718 Cayman GT4 RS, z ktorého budú vyrobené len dva exempláre. Cestné auto zamerané na trať bolo vytvorené v spolupráci s TAG Heuer na oslavu modelu Porsche 550 Coupe, ktoré preteklo v roku 1953 na pretekoch Carrera Panamericana.

Jedinečné modely Porsche v striktne limitovanej edícii…

Koncové “dosky” zadného krídla, ako aj predná kapota, hrdo nesú logo TAG Heuer, rovnako ako kryty nábojov ráfikov kolies na ich centrálnom zámku ako aj skrinka vzduchového filtra.

Prichádza asi rok po predstavení modelu 911 S Cabriolet Panamericana Special vytvorenému pri príležitosti prvého vstupu značky Porsche do pretekov Carrera Panamericana v roku 1952 s modelom 356 S Cabriolet. Nadväzujúci špeciálny automobil je založený na najvýkonnejšom Caymane a bude ho riadiť pretekársky jazdec/herec/ ambasádor značky TAG Heuer, Patrick Dempsey v roku 2023 vo verzii Carrera Panamericana už koncom tohto mesiaca.

Špeciálna edícia, známa pod neuveriteľne dlhým názvom ako Porsche 718 Cayman GT4 RS TAG Heuer x Porsche – Legends of Panamericana (áno, až takto dlhým), prichádza s pretekárskymi číslami „152“ a „154“ na dverách a strechách ako znak pretekárskych áut. Oba exempláre sú nalakované v striebornej metalíze Le Mans doplnené o akcenty vo zvolenej farbe karosérie. Túto farbu ste už mohli vidieť na modeli 911 Carrera GTS Le Mans Centenary Edition, ktorú Porsche France predstavilo koncom júna pri príležitosti výročia 100 rokov legendárnych vytrvalostných pretekov.

Koncové “dosky” zadného krídla, ako aj predná kapota, hrdo nesú logo TAG Heuer, rovnako ako kryty nábojov ráfikov kolies na ich centrálnom zámku ako aj skrinka vzduchového filtra, vykúkajúca cez zadné okno. Nechýba ani motív Pegasa ako pocta modelu Porsche 550 Spyder, jedného z prvých pretekárskych áut s nálepkami od sponzorov. Tento okrídlený kôň bol kedysi súčasťou loga Mobil Oil. Môžete ho mať ako nálepku, alebo ako voliteľný doplnok od Porsche Tequipment, divízie zodpovednej za príslušenstvo modelov Porsche.

Vo vnútri kabíny, hlavne na prešívaní tapacírov, je viac špeciálnych prvkov, pri ktorých Porsche použilo zelené, biele a červené krížové prešívanie označujúce mexickú vlajku. Okrem toho sú prahy dverí zdobené nápisom „GT4 RS Panamericana Special“, zatiaľ čo opierky hlavy zobrazujú čiapku pretekárskeho jazdca starej školy, ktorá sa nachádza aj na čiapočkách ventilov. Pozrite sa medzi sedadlá a všimnete si logo TAG Heure vyrazené na lakťovej opierke.

Nakoniec je auto s pretekárskym číslom „154“ o niečo špeciálnejšie, pretože obsahuje stopky TAG Heuer umiestnené na stredovej konzole. Nemôžete si ich kúpiť samostatne, pretože boli vyvinuté špeciálne pre tento model Porsche 718 Cayman GT4 RS. Auto s nálepkou s číslom „152“, sa bude dražiť začiatkom budúceho roka, pričom výťažok pôjde na dobrú vec.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button