Automobily

Nissan Dayz s cenovkou pod 10 000 dolárov odštartuje kariéru v Japonsku! S motorom s objemom motorky

Nissan Dayz Kei Car

V Japonsku je segment kei car aj naďalej veľmi populárny. Tieto malé, ale praktické autá sú exkluzívne pre automobilový trh v krajine vychádzajúceho slnka. Jeden z hlavných hráčov, Nissan Dayz, dostáva aktualizácie pre modelový rok 2024. Vylepšenia dizajnu sú výrazné a osviežujúce. Prvá vec, ktorú si všimnete na kei car Nissan Dayz pre rok 2024, je jeho vynovený exteriér. Mriežka chladiča prešla kompletným prepracovaním s pridanou korporátnou mriežkou V-motion, ktorá bola prispôsobená veľkosti modelov kei car. Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre sériu Highway Star, sa auto môže pochváliť chrómovanou líniou a širokým horizontálnym zadným nárazníkom. 

Nissan na segment kei cars nedá dopustiť…

Pod kapotou modelu Nissan Dayz pre rok 2024 japonská spoločnosť naďalej ponúka trojvalcový, 0,66-litrový atmosférický motor.

Triedy X a S sa na druhej strane vyvinuli do modernejšieho vzhľadu integráciou rovnakej mriežky chladiča V-motion, nových svetlometov a ďalších menších vylepšení. Na dokončenie premeny exteriéru Nissan pridal do série Highway Star športovo vyzerajúce 14-palcové opracované hliníkové kolesá.

V interiéri Dayz-u sa značná pozornosť venovala aj komfortu a pohodliu. V závislosti od úrovne výbavy je k dispozícii celokožený materiál s perforáciou, ktorá odhaľuje akcenty vo farbe “cassis” (bordovo-fialová). Automobilka tiež zlepšila vnútorné uloženie a použiteľnosť pridaním hlbšej vaničky na strane spolujazdca na prístrojovej doske. K dispozícii je tiež nový držiak na karty, zatiaľ čo v držiaku pohárov bola pridaná klapka, ktorá zabraňuje prevrhnutiu nápojov. V chladných dňoch Nissan myslel aj na pohodlie vodiča tým, že ponúka vyhrievaný volant.

Pod kapotou modelu Nissan Dayz pre rok 2024 japonská spoločnosť naďalej ponúka trojvalcový, 0,66-litrový atmosférický motor. Kubatúra ako v menčom motocykle. Základný model generuje 48 koní, zatiaľ čo ten silnejší dostane výkon 64 koní. Obidva motory sa dodávajú výhradne s plynule meniteľnou prevodovkou (CVT) a sú k dispozícii v konfiguráciách FWD aj AWD.

Ceny za obnovený kei car Nissan Dayz začínajú v Japonsku na 9 646 dolároch (1 437 700 japonských jenov) za základnú výbavu S. Vyberte si špičkovú edíciu Highway Star G Turbo Pro Pilot Edition a vyjde vás na 13 956 dolárov (2 080 100 japonských jenov). Je škoda, že malé lacné japonské automobily nemáme k dispozícii aj na našom trhu. Vedeli by sme si ich predstaviť ako dokonalé flotilové vozidá pre doručovateľov jedla či zásielok. 

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button