Automobily

Šialená limitka s menom Golf R 333! Čo ponúkne 333 zdivočelých bratov?

Volkswagen Golf R 333

Nemecká klasika láka na limitovanú edíciu svojho najkultovejšieho modelu. Volkswagen Golf prichádza s vylepšeniami dynamiky aj motora. S označením R 333 sa predstaví 333 šialených kusov, ktorých číslo v označení neznamená len počet vyrobených kusov v špeciálnej edícii, ale aj počet koní, ktoré ukrývajú pod svojou kapotou. Toto auto nebude mať len potenciál športového stroja, ale aj zberateľského kúska, ktorý zaujme milovníkov najpopulárnejšieho modelu Volkswagen na svete.

Volkswagen Golf pre milovníkov rýchlosti a jedinečnosti…

Plusom auta je 4×4, ktoré dostalo dve možnosti nastavenia – Drift a Special.

Číslo v názve špeciálnej limitovanej edície modelu Volkswagen Golf R 333 má hneď niekoľko významov. Ako prvý je počet vyrobených kusov, ktoré budú ponúknuté v špeciálnej limitovanej edícii. Tento údaj je veru veľmi zaujímavý hlavne pre zberateľov, no milovníkov výkonu a rýchlosti zaujme azda viac jeho druhý význam. A to je označenie počtu koní pod kapotou, ktoré svojim budúcim majiteľom ponúkne štýlová limitka Volkswagen Golf R 333. Motor pri tom preberá s oslavného modelu pripomínajúceho tradíciu modelu Golf, konkrétne z edície Golf R 20 Years vrátane všetkých jeho úprav.

Zaujímavosťou upraveného prepĺňaného dvojlitrového motora s označením EA888 je napríklad pootvorená škrtiaca klapka, vďaka ktorej polohe nevzniká podtlak a motor vďaka tomu dokáže rýchlejšie reagovať. Obtokový ventil turba prešiel úpravami, vďaka ktorým drží rotor vo vyšších otáčkach, kvôli lepšej odozve na plyn. Plusom auta je 4×4, ktoré dostalo dve možnosti nastavenia – Drift a Special. Nastavenie Special je vyladené presne na jazdu po Nürburgringu. Vďaka tomu minulý rok dokázal výročný model Golf R 20 Years odjazdiť kolo za 7 minút aj 47,31 sekundy. Z nuly na stovku zrýchli špeciálna edícia Volkswagen Golf R 333 za 4,6 sekundy. Jeho maximálka je pri tom až 270 km/h.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Limitovanému modelu Volkswagen Golf R 333 nechýba ani vektorovanie krútiaceho momentu R-Performance, ktoré ponúkne aj systém Vehicle Dynamics Manager pre rozdeľovanie hnacej sily nielen medzi nápravami, ale aj medzi dvojicou zadných kolies. Brutálny zvuk z výfukového potrubia do priestoru vystreľujú titánové koncovky od značky Akrapovič. Automobil stojí na 19-palcových diskoch Estoril. Obutý je na slikách pre čo najlepší výkon na okruhu. Automobil dostal na výber zo štvorice farieb laku. K štandardným modrej, čiernej a bielej sa pridáva aj extravagantná žltá Lime Yellow Metalic. Strecha je kontrastne nalakovaná načierno. A samozrejme, nechýbajú ani špeciálne polepy, ktoré jasne hovoria o aký model sa jedná.

Vnútro automobilu ponúkne pasažierom športové sedadlá, ktoré sú očalúnené kožou Nappa. O čo najlepší hudobný zážitok posádky sa postará prémiový audiosystém Harman Kardon s výkonom 480W. Nechýba ani plaketa s označením poradového čísla vyrobeného kusu. Parkovanie v meste uľahčí asistent IQ.Drive s parkovacou kamerou. V Nemecku ho objednáte a zaplatíte už dnes. Treba sa však poponáhľať, lebo 333 kusov sa rozpredá ako teplé rožky. K prvým zákazníkom sa špecialitka z Wolfsburgu dostane na jeseň. Uvidíme ho aj na našich cestách?

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button