Automobily

Ručné namaľovanie tohto Revuelta trvalo Lamborghini 435 hodín

Lamborghini Revuelto Opera Unica

Pamätáte si na elegantné Lambo Huracán Sterrato, ktoré uzrelo svetlo sveta v auguste tohto roku? Volalo sa Opera Unica a dokončenie jeho mimoriadne detailného náteru trvalo 370 hodín. To je ekvivalent práce 15-tich plných dní v kuse. Obliecť veľkého brata Huracána do podobného obleku trvalo trochu dlhšie. Odhaľte dnes spolu s nami unikátne Lamborghini Revuelto Opera Unica.

Lambo Revuelto Opera Unica vzniklo na počesť 60. výročia vzniku spoločnosti

V spojení s tromi elektromotormi vytvára Revuelto kombinovaný výkon 1 001 koní.

Unikátny lak modelu Lamborghini, ktoré bolo predstavené na Art Basel Miami Beach 2023, si vyžiadal neuveriteľných 435 hodín na dokončenie. To je 18 dní, plných dní. Nie tých 8-hodinových pracovných… Jedinečný interiér tohto modelu pridal projektu ďalších 220 hodín. Nie je kópiou predošlého modelu Huracán Sterrato Opera Unica. Unikátny lak karosérie obsahuje fialovú a čiernu farebnú kombináciu – konkrétne Viola Pasifae a Nero Helene – uprostred pruhov červenej či modrej farby ako aj iných odtieňov.

Keď sa presuniete dovnútra, nájdete tu dvojfarebný kožený interiér s fialovou a čiernou – tentoraz Viola Acutus a Nero Ade – zahŕňajúci podobnú tému s roztrúsenými pruhmi teplých a studených farieb. Na obložení stropu, vložkách dverí a opierkach hlavy sú vyšité logá 60. výročia. Aby ste sa uistili, že rozumiete tej najvyššej úrovni detailov vykonaných pre tento projekt, Lamborghini ako vrchol detailingu spomína unikátne farebné ťahy štetcom na kryte tlačidla štart/stop. Až do takého detailu si Lamborghini dalo záležať na výročnej limitke.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Chceli sme vytvoriť niečo čisto umelecké pomocou štetcov a kombinácie farieb, ako keby Revuelto bolo plátno,“ povedal riaditeľ dizajnu Lamborghini Mitja Borkert. “To je to, čo poháňalo našu inšpiráciu pre tento špeciálny vzhľad. Dynamickým ručne maľovaným exteriérom skutočne zdôrazňujeme aerodynamiku a rýchlosť auta.”

Niekto by mohol namietať, že model Revuelto nepotrebuje klásť taký dôraz na úpravy. Jeho drsné telo má už beztak obrovské množstvo detailov a dizajn vyzerá ako importovaný priamo z 31. storočia. Ak by však niekomu takýto vizuál predsa nestačil, za chrbtom jazdca sa skrýva uvrešťaná 6,5-litrová V12-tka (áno, stále žije). V spojení s tromi elektromotormi vytvára Revuelto kombinovaný výkon 1 001 koní. Lamborghini hovorí, že mu stačí na to, aby toto hyperauto dosiahol rýchlosť 100 km/h len za 2,6 sekundy, pričom jeho maximálka dosiahne hranicu 350 km/h.

Či sa toto jedinečné Lambo niekedy dostane na ceste na svoju maximálnu rýchlosť, to veru nevieme. Skôr zakotví niekde v súkromnej zbierke nejakého miliardára. Model bol vytvorený a vystavený na Art Basel, aby pomohol značke Lamborghini osláviť 60. výročie, kým zamieri k novému majiteľovi. Áno, Lamborghini už predalo túto exkluzívnu jednorázovku jednému veľmi bohatému zberateľovi za viac ako 1 milión dolárov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button