Automobily

Toto čínske plug-in hybridné MPV má 560 koní, vzduchové odpruženie a tri obrazovky

Voyah Dreamer

Čínsky trh s luxusnými MPV zaznamenal v posledných rokoch výrazný rast, ktorý odráža prosperujúcu ekonomiku krajiny a rastúcu kúpnu silu jej bohatého obyvateľstva. Do určitej miery sa minivany stali viac než len presúvadlami pre ľudí a sú v súčasnosti skôr symbolom statusu pre bohatších kupcov v Ľudovej republike. Tento trend začal model Toyota Alphard a po nej nasledovalo niekoľko ďalších automobiliek, ktoré síce dovtedy do triedy MPV nevstupovali, no dnes už aj oni majú svoje vlastné luxusné MPV modely. Mimoriadne atraktívna ponuka prichádza od značky Voyah, préniovej divízie Dongfeng, ktorá sa začína udomácňovať aj na našom trhu.

Voyah útočí na tie najexkluzívnejšie európske značky…

Vo svojej plug-in hybridnej konfigurácii má model špičkový výkon 560 koní a krútiaci moment 842 Nm.

Tento luxusný MPV model sa nazýva Dreamer a má tvar obrovského minivanu s konfiguráciou sedadiel 2+2+3. Vyzerá inak v porovnaní s modelmi Denza D9, Trumpchi M8 a ďalšími ppodobnými MPV-čkami z Číny. Luxusný hybridný stroj stojí na 20-palcových kolesách a má dokonca vzduchové odpruženie, ktoré zníži zadnú nápravu, keď otvoríte elektricky ovládané dvere batožinového priestoru.

Po vstupe do kabíny nájdete v prednej časti masívne rozloženie digitálnej palubnej dosky s tromi obrazovkami. Je rozdelená na tri rôzne displeje – združený digitálny prístrojový štít, obrazovku infotainmentu a centrum zábavy pre spolujazdca. Celkový dizajnový jazyk interiéru je v porovnaní s konkurentmi Dreameru zjednodušený a obsahuje len niekoľko kapacitných dotykových tlačidiel na stredovej konzole. Na výplniach dverí a palubnej doske sa nachádza množstvo mäkkých materiálov, vďaka ktorým je vozidlo poriadne prémiové.

Ale najdôležitejšie miesta v minivane sú vždy druhý a tretí rad sedadiel. V tomto prípade dve sedadlá v strede ponúkajú pôsobivú nastaviteľnosť, ako aj funkcie vyhrievania, chladenia a masáže. Tretí rad sedadiel je však pravdepodobne vrcholom Dreamera a má obrovské množstvo miesta pre hlavu a nohy. Každý pasažier dostane aj svoj vlastný individuálny nabíjací port USB.

Výkon možno nie je najdôležitejším predajným bodom v segmente MPV, ale Voyah Dreamer prináša oveľa lepšie výsledky, než by ste od takejto lode pravdepodobne očakávali. Vo svojej plug-in hybridnej konfigurácii má model špičkový výkon 560 koní a krútiaci moment 842 Nm. Pod kapotou je umiestnený 1,5-litrový preplňovaný motor podporovaný dvoma elektromotormi – jedným pre každú nápravu. Toto nastavenie poskytuje podľa výrobcu zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 5,9 sekundy.

V neposlednom rade by sme tiež mali spomenúť, že Voyah bude mať model Dreamer v predaji na niektorých európskych trhoch do konca tohto roka. V Číne minivan začína v prepočte na sume  približne 43 180 eur, zatiaľ čo model s najvyššou výbavou začína na zhruba 59 710 eurách (podľa aktuálnych konverzných kurzov).

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button