Automobily

Rolls-Royce predstavuje prenádherný model La Rose Noire Droptail s hodinkami Audemars Piguet

Rolls-Royce La Rose Noir Droptail

Rolls-Royce odhalil nádherný model La Rose Noire Droptail, temné a dramatické motorové vozidlo, ktoré značka označuje ako milostný príbeh. Predstavený bol svojim novým majiteľom na súkromnej akcii počas Monterey Car Week a jeho dizajn bol inšpirovaný ružou Black Baccara. Rolls-Royce hovorí, že symbolizuje destiláciu všetkých krásnych zážitkov, ktoré si pamätajú jeho majitelia, ktorí sú zároveň tými najäčšími fajnšmekrami a gurmánmi na svete a tento automobil dokážu plne oceniť.  

Rolls-Royce plní túžby svojich solventných zákazníkov…

Stredobodom interiéru modelu Rolls-Royce La Rose Noire Droptail sú integrované jedinečné luxusné hodinky od známej značky Audemars Piguet.

Farba novinky Rolls-Royce La Rose Noir Droptail sa volá v preklade True Love. Žiarivá a komplexná tmavá farba granátového jablka má perleťový lesk, ktorý nadobúda rôzne odtiene v závislosti od dopadajúceho svetla. Päť vrstiev číreho laku nasleduje po základnom nátere, pričom každá je zmiešaná s mierne odlišným odtieňom červenej. Rolls-Royce tvrdí, že vývoj nového procesu lakovania pre túto jedinečnú farbu si vyžiadal tím absolútnych špecialistov. Tento lak do dokonalosti priviedlo viac ako 150 iterácií.

Tmavá povrchová úprava s názvom Hydroshade, vďaka svojej tekutej kvalite, pokrýva všetky prvky, na ktore dopadá denné svetlo. Diely nie sú ručne maľované. Namiesto ručného maľovania sa počas procesu výroby a pokovovania zavádza do procesu chrómový elektrolyt, ktorý poskytuje tmavý, ale reflexný povrch. Táto povrchová úprava pokračuje v celom interiéri a je ručne leštená do vysokého lesku. 

Droptail obsahuje odnímateľnú pevnú strechu navrhnutú tak, aby mala dva charakteristické vzhľady. Dlhá, nízko položená strecha dodáva vozidlu dramatický vzhľad kupéčka a obsahuje elektrochromatickú sklenenú časť, ktorá sa stlačením tlačidla mení z nepriehľadnej na takmer priesvitnú. Po odstránení strechy sa z Droptailu stane pružný roadster s otvorenou strechou.   

Vnútro priťahuje svojich majiteľov, ale aj všetkých okoloidúcich obdivovačov, vynikajúcim remeselným spracovaním, najmä úžasnými drevenými parketami či obloženiami. Je vytvorený pomocou 1 603 trojuholníkov čiernej drevenej dyhy a  predstavuje abstraktné vyjadrenie padajúcich lupeňov ruží. Vysoko komplexný vzor je zámerne asymetrický, pretože klienti chceli, aby predstavoval prirodzený, organický rozptyl okvetných lístkov. Niečo jedinečné a zároveň nepredstaviteľné v bežných modeloch.

Stredobodom interiéru modelu Rolls-Royce La Rose Noire Droptail sú integrované jedinečné luxusné hodinky, 43-milimetrový chronograf od známej značky Audemars Piguet. Model Royal Oak koncept Split-Seconds Chronograph je rovnako ako aj britské aristokratické auto ručnej výroby. Hodí sa k farbám La Rose Noire a obsahuje červené ciferníky a červený vnútorný rámik, ktorý poskytuje jasný kontrast k čiernemu ciferníku zvýraznenému fazetkami v tóne ródia. Klienti požadovali, aby bolo ich prevedenie odnímateľné a hodinky nositeľné aj na ruke. Pre ich odstránenie ponúkne Rolls-Royce otvor, respektíve držiakmi hodiniek v prístrojovej doske s elegantnými titánovými oproti sebe sa otvárajúcimi krytmi, na ktorých je zvýraznená vrchná časť s rytinou ruží z bieleho zlata. 

Model Rolls-Royce La Rose Noir Droptail pokračuje v sérii ručne vyrábaných áut britskej sristokratickej značky Rolls-Royce  a je jednou zo štyroch unikátnych zákaziek s označením Droptail, ktoré výrobca plánuje postaviť pre svojich vyvolených zákazníkov. Medzitým britská spoločnosť tiež prechádza na výrobu elektrických vozidiel. Hlavným a jediným predstaviteľom elektrického hnutia je aktuálne nový model Spectre

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button