Automobily

Range Rover Evoque prešiel modernizáciou! Ponúkne nové svetlá a lepší infotainment

Range Rover Evoque

Omladzovacovacou kúrou prešiel baby-Range, štýlový luxusný a kompaktný model Range Rover Evoque. Zmeny sa sústredili hlavne na zovňajšok a interiér s modernejším vybavením. Pohonných jednotiek sa tentokrát zmeny netýkajú. Vrcholom ponuky ostáva plug-in hybridný pohon. Facelift pre rok 2024 spoznáte ihneď pri pohľade na čelnú mriežku chladiča spolu so svetlami.

ange Rover Evoque je sviežejší…

Najväčšou zmenou v interiéri je zakrivený 11,4-palcový displej, ktorý je orientovaný na vodiča, vďaka čom umu poskytne ešte lepší výhľad na zobrazované informácie.

Svetlomety zaznamenali zmenu vo svojom vnútri. Každý z nich obsahuje štvoricu pixelových modulov so 67 diódami. Novinkou pre modernizovaný Range Rover Evoque sú aj nové laky karosérie s označeniami Arroios Grey (šedá), Tribeca Blue (modrá) a Corinthian Bronze (bronzová). Je ich možné kombinovať s kontrastnou strechou. K lakom sú na výber liate kolesá s ôsmymi možnými dizajnami a s veľkosťami až do 21 palcov.

Najväčšou zmenou v interiéri je zakrivený 11,4-palcový displej, ktorý je orientovaný na vodiča, vďaka čom umu poskytne ešte lepší výhľad na zobrazované informácie a menej ho bude odťahovať od pohľadu na vozovku. Pracuje s najnovším prostredím Pivi Pro so vstavaným asistentom Amazon Alexa. Nechýba ani bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny. Do systému sú sústredené všetky hlavné ovládacie funkcie. Obrazovka tiež ukazuje zábery z 3D Surround kamier.

Zaujímavosťou pre “život” pasažierov v kabíne, ktorá tvorí zdravé prostredie na palube je filtrácia nanoe X, ktorá čistí vzduch od patogénov, zápachu či alergénov. Range Rover Evoque môže byť vybavený poťahmi z vlny Kvadrat v kombinácii s perforovanými prvkami Ultrafabrics. Tie sú až o 58 percent ľahšie ako koža a v testoch dokonca prešli ekvivalentom záťaže po 10 ročnom neustálom používaní.

Pod kapotou nájdeme rovnaké pohonné ústrojenstvo ako pri predchádzajúcom modeli. A teda v ponuke budú tak spaľovacie naftové i benzínové štvorvalce z radu Ingenium s mild-hybridnou asistenciou, ako aj plug-in hybridné pohony. Vrcholom ponuky je plug-in hybridný pohon P300e, ktorý kombinuje 1,5 litrový trojvalec s 80 kW elektromotorom umiestneným pri zadnej náprave. Systémový výkon tak ponúkne automobilu 309 koní a krútiaci moment 540 Nm. Dojazd na čisto elektrický pohon je podľa WLTP zhruba 62 km. Akumulátor s kapacitou 14,9 kWh sa dá nabiť nabíjačkou s výkonom 7 kW len za 2 hodiny striedavým prúdim a jednosmerným to zvládne za 30 minút.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button