Automobily

Rallye Land Rover Defender v originálnom balení

Land Rover Defender Bowler

„Slovenský“ Defender už nie je to ikonické auto na ktoré sme boli takmer 40 rokov zvyknutý. Nie že by nebolo výnimočné. Je však úplne iné. Avšak tvar predchodcu poslednej generácie ostane ešte dlho v našej pamäti aj po tom, ako ho nahradila nová generácia. Ostrým krivkám vzdáva však stále hold britský úpravca automobilov Bowler. Posledným dielom tohto úpravcu je interne označený model CSP 575, a teda pôvodný Defender 110, ktorý dostal pod kapotu kompresorom prepĺňaný vidlicový osemvalec s výkonom 575 koní.

Bowler je úpravcom Land Roverov pre športové účely už od roku 1985. Minulý rok sa stal súčasťou britskej automobilky a teda posledný Defender CSP 575 je jeho prvým dielom pod krídlami Land Roveru. A je sa teda na čo pozerať. Okrem ikonického hranatého dizajnu ponúka aj športový osemvalec s ktorým však stále môžete vbehnúť do bežnej premávky. Podvozok bol navrhnutý firmou Bowler pre športové špeciály. Je ľahký, pevný, postavený na platforme CSP (Cross Sector Platform), ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2014. Konštruktéri ju však prispôsobili tak, aby bol Defender schopný odviezť pohodlne päticu pasažierov.

Až 1000 hodín práce trvalo konštruktérom stvoriť tento stroj…

Z nuly na stovku to vytiahne za menej ako 4 sekundy!

Z nuly na stovku za menej ako štyri sekundy rozbehne hranatého mastodonta päťlitrový vidlicový prepĺňaný osemvalec s výkonom 575 koní. Plusom je, že sa jedná o automobil určený do bežnej premávky. Divoká jazda terénom mu však vôbec prekážať nebude.

Na prípravu modelu Bowler Defender do premávky bude konštruktérom treba zhruba 1000 hodín práce. Od toho sa odvíja aj jeho cena. Dostal cenovku 200 000 libier (221 116 eur). Výroba bude podľa všetkého limitovaná a prvé modely by sa mali k svojim majiteľom dostať najskôr budúci rok v lete.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button