Motocykle

Oranžovo-čierna beštia prichádza

KTM 1290 Super Duke RR

„The Beast“, ako sa ľudovo nazýva posledný model 1290 Super Duke R je sama o sebe divoká mašina. Milovníci rýchlosti a oranžovo-čiernych farieb po nej siahajú s veľkým nadšením. Nájdu sa však aj takí, ktorým výkon takmer 180 koní nestačí a priali by si niečo ešte agresívnejšie. Rakúska značka sa rozhodla ich prianie splniť a tak prichádza vrchol ponuky KTM Super Duke RR.

Konkurencia je v tomto segmente motocyklov naozaj neľútostná. Stačí spomenúť len Ducati Streetfighter či MV Agusta 1000RR Brutale, ktorá dosahuje výkon až 208 koní. Prívržencom KTM výkon ich Super Duke R jednoducho nestačí. A práve preto sa chystá najsilnejší oranžovo-čierny žrebec s označením RR. Koľko koní bude mať, zatiaľ nevieme no rakúski predstavitelia značky sľubujú informácie v najbližšej dobe. Zatiaľ sa môžeme len domnievať, čo najsilnejší stroj ponúkne. Známe je len to, že by mala byť o takmer 10 kilogramov ľahšia. Je to však žiaľ veľmi málo, čo sa dá o pripravovanom stroji povedať.

Beštia KTM Super Duke RR chce “zožrať” konkurenciu…

Edícia RR bude striktne limitovaná. Len prvých 500 záujemcov dostane svoj vytúžený špeciál.

Podľa zverejnených informácií bude výroba modelu KTM 1290 Super Duke RR limitovaná a teda nie každý si bude môcť tento stroj naplno vychutnať. Údajne sa vyrobí len v malej sérii 500 kusov. Predpokladaná cena podľa rakúskych či nemeckých motoristických serverov by mohla byť okolo 20 000 eur no nie je garantované, že to nemôže byť aj viac. Aktuálny model Super Duke R MY19 dostanete už za 16 899 eur.

Sme plní očakávaní, čo najnovší a rovnako aj údajne najsilnejší stroj z dielne KTM prinesie. Dúfame, že sa aspoň jeden z limitovaných motocyklov dostane aj na naše cesty. Kedy to však bude, to ukáže čas. Ale veríme, že KTM dodrží sľub a čo najskôr postaví svalnatý Super Duke RR na štart.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button