Automobily

Prichádza ako duch zo záhrobia. Bentley Mulsanne znovu na scéne

Bentley Mulsanne Grand Limousine by Muliner

Luxusná bristká limuzína z Crewe, Bentley Mulsanne, skončila svoju výrobu v roku 2020 po desiatich rokoch. Na trhu sa však objavil ešte jeden špeciál, v limitovanej edícii päť kusov, ktorý má potešiť tú najbohatšiu klientelu. A tak tu máme takmer nový predĺžený unikát Bentley Mulsanne Grand Limousine by Muliner. Oproti štandardnej verzii sa natiahol až o meter a vo svojom vnútri je ešte oveľa luxusnejší a jedinečnejší.

5 exemplárov na predaj…

Pod kapotou limuzíny bije 6,75 litrové dvakrát prepĺňané vidlicové osemvalcové srdce, ktoré dodáva automobilu výkon 512 koní.

Bentley Mulsanne bolo niekdajšou vlajkovou loďou britskej aristokratickej automobilky z Crewe. Tento model bol vyrábaný jednu dekádu, konkrétne od roku 2010 do roku 2020. Za ten čas si našiel množstvo prívržencov nielen na európskom trhu, ale aj v USA či v Emirátoch. Aj preto sa rozhodla partnerská spoločnosť britskej značky ešte raz oživiť niekdajšiu legendu Mulsanne a ponúkla na predaj predĺženú limuzínu Bentley Mulsanne Grand Limousine by Muliner. Jej pôvod je však veľmi zaujímavý.

Pod kapotou limuzíny bije 6,75 litrové dvakrát prepĺňané vidlicové osemvalcové srdce, ktoré dodáva automobilu výkon 512 koní. Je to odkaz na populárneho predka, ktorý bol silným konkurentom ďalšieho britského aristokrata Rolls-Royce Phantom. Čo je však zaujímavejším faktom, je ich pôvod. Päť luxusných limuzín je na svete už šesť rokov. Dnes sa však predávajú ako nové. Ako je to možné? V roku 2015 si ich do Arabských emirátov objednal šejk, alebo šejkovia, ktorí ich však nepoužívali. Nové autá bez najazdeného kilometra navyše stáli dodnes odstavené v garážach. Britský partner Bentley ich po dohode opäť ponúka na predaj a vysoké ponuky sa začali hrnúť.

Automobily sú ponúkané vo viacerých farebných prevedeniach, z ktorých sú azda tie najzaujímavejšie kombinácie so strieborno-modrou či čierno-červenou farebnou kombináciou. Interiéry všetkých automobilov sú ozdobené dekormi z orechového dreva, svetlou kožou a množstvom chrómových doplnkov. Predĺžený automobil je o meter dlhší, ako jeho štandardný súrodenec. Výška je o 79 milimetrov vyššia, vďaka čomu majú pasažieri väčší priestor na hlavu. Vo vnútri sa nachádza len štvorica sedadiel v zadnej časti, ktoré sú otočené oproti sebe a pasažierom ponúkajú nevídaný komfort a luxus. Nechýba tu chladnička, unikátne kryštálové poháre či stolíky s dobíjačkami pre iPad. Každý pasažier má možnosť komunikovať so šoférom pomocou interkomu. Priestor medzi pasažiermi a oddeľuje špeciálna prepážka, ktorá sa po stlačení tlačidla stane z nepriehľadnej priehľadnou. Aká je cena piatich špeciálnych modelov nám žiaľ známe nie je.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button