Motocykle

Malá elektrická motorka BMW do mesta so slušným dojazdom

BMW CE 02

Len prednedávnom sme predstavili prvý produkčný elektrický motocykel BMW CE 04 a už ho nasleduje aj ďalší. Kým 04-ka je skôr skúter do mesta, nový koncept CE 02 je terénnejšie ladeným minibajkom, ktorý má potešiť hlavne mladšiu generáciu. Jeho dojazd by mohol byť až 90 kilometrov, čo je pre mestské potreby naozaj zaujímavý a využiteľný dojazd.

Budú ho nasledovať aj ďalšie elektrobajky…

BMW CE 02 má sedadlo umiestnené vo výške 730 mm, čo je dobrá správa pre nižších bajkerov.

Srdcom mestského minibajku je elektromotor s výkonom 11 kW. Vďaka nemu dokáže BMW CE 02 ísť maximálnou rýchlosťou okolo 90 km/h. Nemecká značka viac technických údajov ohľadom akumulátora a celkovo o pohone zatiaľ neprezradila. Vieme len, že na jedno nabitie by mohol elektrický minibajk prejsť zhruba 90 kilometrov. Jeho hmotnosť je pri tom len 120 kilogramov.

Dizajn elektrického minibajku BMW CE 02 je futuristický, mierne liznutý endurom či scramblerom. Také ťažko identifikovateľné teleso, no o to viac zaujímavé. Motorka pôsobí hravo. Trochu jej dokonalosti chýba palivová nádrž, no je dosť možné, že postupne si na podobné dizajny budeme musieť začať zvykať.

BMW CE 02 má sedadlo umiestnené vo výške 730 mm, čo je dobrá správa pre nižších bajkerov. Tí vyšší budú asi na tomto stroji vyzerať veľmi smiešne. Kolesá dostali zaujímavú výplň, ktorá ma pravdepodobne zabezpečiť čo najmenší odpor vzduchu. Motocykel dostal Full-LED osvetlenie. Tiež ponúkne namiesto klasických budíkov len malý displej. Vedeli by sme si však predstaviť aj väčší, plne farebný, možno dotykový, keď už máme pred sebou motocykel budúcnosti. Dôkazom zamerania sa na mladšiu generáciu jazdcov je aj držiak na skateboard, ktorý sa nachádza na motocykli. Spustenie sériovej výroby motocykla BMW CE 02 zatiaľ oficiálne oznámené nebolo, no môžeme ho čakať v blízkej budúcnosti.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button