Info

Poznáme finalistov európskeho Auta roka 2021!

Car of the Year 2021

Prestížna anketa Auto roka sa v Európe usporadúva už od roku 1963. 60-členná porota motoristických novinárov z 23 krajín Európy odhalila svojich sedem tohtoročných finalistov. Niektoré modely sme očakávali no niektoré môžeme označiť ako prekvapenie. Sedem automobilov sa už nevie dočkať slávnostného vyhlásenia víťaza, na ktoré si aj my počkáme ešte niekoľko týždňov. Oslavovať prestížne ocenenie bude jeden z finalistov 1. marca 2021 počas online vyhlasovania výsledkov.

Účastníkov súťaže o európsky automobil roka usporiadatelia ohlásili už minulý rok pred Vianocami. Odvtedy sa mali porotcovia možnosť rozhodnúť, komu udelia svoje body. Výber európskeho auta roka v prvom kole vyzeral tak, že porotcovia označili sedem svojich favoritov, ktorý by sa podľa nich mohli dostať do finále. Porota potom sčítala hlasy a automobily, ktoré získali najviac hlasov sa dostali do toho najužšieho finálového výberu.

Finalistami sú:

  • Citroën C4
  • Cupra Formentor
  • Fiat New 500
  • Land Rover Defender
  • Škoda Octavia
  • Toyota Yaris
  • Volkswagen ID.3

Porotcovia majú čas sa o víťazovi rozhodnúť do konca februára. Sme úprimne zvedaví, ktorý automobil si ich srdcia získal najviac. Víťazmi sú už ale všetky automobily, ktoré sa do finálového výberu dostali. Stali sa tak najlepšie hodnotenými autami podľa najväčších európskych automobilových odborníkov z radov novinárskych odborníkov.

[ays_poll id=”3″]
Zdroj: www.caroftheyear.org

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button