Automobily

Objednať si auto cez internet? Pre Volvo žiadny problém!

Volvo C40 Recharge

Švédska značka Volvo rozširuje svoju ponuku o elektrické SUV C40 Recharge. Začína tak pomaly napĺňať svoj dlhodobý plán, v ktorom do roku 2025 chce svoju ponuku kompletne elektrifikovať a ponúkať len hybridy a elektromobily a do roku 2030 svoju flotilu prerobiť kompletne len na elektrický pohon. Ďalšou švédskou lastovičkou, ktorá predpovedá veľké zmeny, je teda elektrické SUV Volvo C40 Recharge. Okrem elektromotoru prinesie aj niekoľko významných noviniek!

Švédske automobily značky Volvo boli odjakživa synonymom bezpečnosti. Momentálne vedenie značky chce túto ich niekdajšiu prednosť pozdvihnúť aj dnes a preto sa snaží svoje novinky vybaviť tými najnovšími a najlepšími bezpečnostnými systémami. Inak to nie je ani v prípade nového elektrického SUV Viovo C40 Recharge. Okrem ochrany životov pasažierov sa chce Volvo do budúcnosť zamerať aj na ochranu životného prostredia. Vďaka svojmu dlhodobému plánu sa má stať švédska značka v budúcnosti celkom uhlíkovo neutrálnou.

Zaujať má všetky vekové gategórie…

Do roku 2040 by sa švédska značka Volvo mala stať uhlíkovo neutrálnou.

Model C40 Recharge je predzvesťou budúcnosti značky Volvo a ukazuje, akým smerom sa vydávame,“ uviedol pre médiá Henrik Green, šéf technologického oddelenia. „Je plne elektrické a ponúkané zákazníkom výhradne online s praktickým balíčkom zákazníckych služieb. Bude dostupné k rýchlemu dodaniu vďaka čomu zaobstaranie nového Volva nebolo nikdy tak atraktívne.

Nové elektrické SUV Volvo C40 Recharge ja postavené na čisto elektrickej platforme CMA. Dizajn prednej masky je predzvesťou dizajnového smerovania budúcich elektromobilov švédskej značky. Nechýbajú svetlomety s technológiou LED Pixel. Celkovo nové Volvo C40 Recharge pôsobí navonok mladistvým dojmom a zaujať má všetky vekové kategórie.

Interiér automobilu ponúkne luxusné dekorácie v rôznych farebných prevedeniach. Volvo C40 Recharge je prvým Leather-Free modelom, v ktorom švédska značka nepoužije žiadnu kožu. Z hľadiska luxusu a prémiovosti je tento krok krokom späť. Z hľadiska ekologickosti je však krokom napred. Infotainment elektrického SUV je postavený na operačnom systéme Android. Vďaka tomu budú môcť pasažieri využívať prednosti všetkých Google služieb a aplikácií. Automobil ponúkne aj pripojenie na internet vďaka neobmedzenému dátovému balíku.

Nové SUV Volvo C40 Recharge ponúkne jedine elektrický pohon. Ten bude zabezpečený akumulátorom s kapacitou 78 kWh. Batéria bude roztáčať dvojicu elektromotorov, ktoré sa budú starať o roztáčanie všetkých štyroch kolies. Dojazd elektrického SUV by sa mal pohybovať v okolí 420 kilometrov na jedno nabitie. Akumulátor sa pri tom dokáže nabiť na 80% pri rýchlej nabíjačke za zhruba 40 minút.

Ďalšou zaujímavosťou nového elektrického SUV je spôsob jeho objednania. Volvo sa rozhodlo ponúkať ho výhradne online. To v praxi znamená, že na showroomoch ho pravdepodobne nenájdete. Automobilka zjednodušila výber automobilu pre záujemcov tak, že si pripravila niekoľko konfigurácií, ktoré si budú môcť vybrať. Nestane sa tak, že by sa záujemci zamotali do kombinácií agregátov, výbav, doplnkov a iných voliteľných detailov. Dostanú na výber predkonfigurované modely na ktoré si môžu nechať nastriekať len farbu podľa svojich preferencií. K novému Volvu C40 Recharge dostanú zákazníci aj prémiový balík služieb, ktorý obsahuje napríklad záruku, servis, cestnú asistenčnú službu či pomoc pri riešení domáceho nabíjania.

Výroba nového elektrického SUV švédskej značky Volvo je plánovaná v belgickom závode Volvo Cars v Gente. Štart výroby by sa mal uskutočniť už tento rok na jeseň. Môžeme len predpokladať, kedy sa prvé modely elektrického SUV-čka C40 Recharge dostanú k prvým zákazníkom. Volvo totižto ešte termín spustenia predaja oficiálne nepotvrdilo.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button