Automobily

Nový Volkswagen T7 Transporter bude predstavený na jeseň tohto roku

Volkswagen úžitkové vozidlá

Výročné tlačové konferencie výrobcov sú pohľadom späť a zároveň perspektívou. Prezentujú čísla za uplynulý rok (väčšinou úžasné) a prezrádzajú niečo málo o plánovaných inováciách na aktuálny rok (ešte úžasnejšie). Platí to aj pre úžitkové vozidlá Volkswagen. Tam marketingový a obchodný riaditeľ Lars Krause predstavil najmladšieho člena rodiny s označením ID. Buzz, konkrétne model ID. Buzz GTX s výkonom 250 kW (340 k). Vďaka elektromotorom na prednej a zadnej náprave ponúka pohon všetkých kolies 4MOTION.

Volkswagen chystá novú rodinu modelov SPACE…

V budúcnosti sa modely SPACE budú vyrábať vo všetkých troch pobočkách Volkswagen Nutzfahrzeuge v Nemecku a Poľsku a zaručia využitie kapacity v závodoch.

ID. Buzz GTXm ktorý prichádza na trh v dvoch verziách s normálnym rázvorom a novou 79 kWh batériou (hrubý energetický obsah 84 kWh) a s predĺženým rázvorom a pripojenou, tiež novou 86 kWh batériou (brutto: 91 kWh). Uvedenie oboch modelov ID. Buzz GTX na trh prebehne v druhej polovici roka. Predpredaj týchto elektromobilov začína už v lete.

Na základe kurzu z predchádzajúceho roka a aktuálnych obchodných údajov hovorí generálny riaditeľ VWN (Volkswagen Nutzfahrzeuge – úžitkové vozidlá) Carsten Intra o skutočnom modelovom ohňostroji v roku 2024: „Takmer všetky modely sú buď nové, alebo s výrazným vylepšením.“ Najdôležitejšou novinkou je pravdepodobne model T7.

Nový Transporter oslávi svoju premiéru na jeseň na výstave IAA Transportation v Hannoveri. Komerční zákazníci sa môžu tešiť na väčší ložný objem, väčšie užitočné zaťaženie, vyššie zaťaženie prívesu a širokú škálu pohonných systémov vrátane turbodieselu, plug-in hybridu a čisto elektrického pohonu.

Po tom, čo v roku 2023 vyvolal rozruch koncept California Concept založený na súčasnom Multivane, v roku 2024 oslávi svetovú premiéru aj nový obytný automobil. Jeho nový trojizbový koncept s dvomi posuvnými dverami umožňuje celkovo priestrannejší zážitok z bývania.

California prichádza po prvý raz na trh aj ako plug-in hybrid. Multivan bude predstavený v roku 2024 ako 4MOTION, ktorý ponúka aj vzrušujúcu inováciu, konkrétne plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo. Kým prednú nápravu poháňa spaľovací motor, zadnú nápravu preberá elektromotor. To umožňuje jedinečne efektívnu a jednoduchšiu implementáciu pohonu všetkých kolies.

Crafter sa začne predávať v prvej polovici roku 2024 s úplne novým dizajnom kokpitu a množstvom užitočných asistentov. Od odbočovacích asistentov a systému núdzového brzdenia až po asistentov udržiavania v jazdnom pruhu a zmeny jazdného pruhu. Mnohé z nových systémov budú už súčasťou základnej výbavy nového Craftera.

Elektrická éra začne aj pre model Volkswagen Caddy v roku 2024. Dodáva sa ako plug-in hybrid s kombináciou 1,5-litrového benzínového motora a rýchlonabíjacieho elektrického pohonu. Všetky modely Caddy tiež dostávajú výraznú modernizáciu s novým digitálnym kokpitom a radom inteligentných asistentov. Novinkou je aj vývoj takzvanej rodiny vozidiel SPACE. Na základe koncernovej platformy SSP vyvinie VWN vlastnú platformu úžitkových vozidiel pre vozidlá segmentov B a C – pre osobnú a nákladnú dopravu.

“Prvým vozidlom v rodine SPACE bude plne elektrický Crafter. Z montážnej linky má schádzať už v roku 2028. Mimochodom, platí to aj pre všetky ostatné modely v tejto rodine. Všetky sú plne elektrické vozidlá “, vysvetľuje generálny riaditeľ VWN. V budúcnosti sa modely SPACE budú vyrábať vo všetkých troch pobočkách VWN v Nemecku a Poľsku a zaručia využitie kapacity v závodoch.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button