Automobily

Nový Volkswagen Magotan dokazuje, že sedan ešte nepovedal svoje posledné slovo

Volkswagen Magotan

Hoci sa v Európe už nového Passatu v prevedení sedan nedočkáme, na čínskom trhu ešte sedan nepovedal svoje posledné slovo. Vynovený Volkswagen Magotan, ktorý je čínskym ekvivalentom modelu Passat, sa v prevedení sedan objavil na obrázkoch zverejnených Ministerstvom priemyslu a informačných technológií (MIIT). Budeme mať Číňanom ešte čo závidieť?

Volkswagen ponúka na čínskom trhu viacero sedanov…

Magotan nie je najväčší sedan, ktorý Volkswagen predáva v Číne.

Magotan pre modelový rok 2025 je v podstate nový sedan Volkswagen Passat, ktorý sa nebude predávať nikde inde okrem Číny. V Európe a iných regiónoch je Passat teraz výlučne ponúkaný len v kombi verzii. Mechanicky príbuzná Škoda Superb je však popri modeli s dlhou strechou stále dostupná aj ako päťdverový liftback. Odhaľujúce obrázky čínskeho sedanu ukazujú, že Volkswagen urobil podstatné zmeny v dizajne auta v porovnaní s globálnym kombi pravdepodobne preto, aby lepšie uspokojil čínsky vkus a dopyt po sedanoch s veľkým rázvorom a vnútorným priestorom.

Ako môžeme vidieť, ani upravený Passat s menom Magotan nie je nejak extra dizajnovým automobilom. Znamená to, že si udržuje konzervatívne krivky. V porovnaní s európskym Passatom vyzerá Magotan mierne krabicovejšie a má tradičné veko kufra v porovnaní s praktickejšími dverami batožinového priestoru Superbu. Dizajn zadných svetiel a predĺžená svetelná lišta sa inšpiruje elektrickým ID. modelmi. Všetky verzie majú koncovku výfuku schovanú pod nárazníkom.

Auto s matným čierno/šedým lakom (na poskytnutých fotografiách) je najdrahšie zo všetkých a má na predných dverách, tesne pod bočnými zrkadlami, nápis „Flagship“ (vlajková loď). Jazdí na dvojfarebných kolesách s množstvom lesklých čiernych akcentov. Tí, ktorí hľadajú odvážnejší dizajn, budú môcť získať Magotan s fialovým lakom karosérie.

Nový rodinný sedan je 4990 mm dlhý, 1854 mm široký a 1487 mm vysoký. Ponúkne rázvor 2871 mm. Jeho váha sa pohybuje na hranici 1 684 kilogramov a ponúka sa s kolesami vo veľkostiach od 17 do 19 palcov. O pohon sa stará preplňovaný 2,0-litrový benzínový motor s výkonom 217 koní.

Magotan nie je najväčší sedan, ktorý Volkswagen predáva v Číne. Luxusný Phideon (ktorý by sme mohli prirovnať k bývalému európskemu modelu Phaeton) drží titul vlajkovej lode spoločnosti. Volkswagen ponúka v Číne pestrú škálu sedanov vrátane modelov Lamando L, Lavida, Sagitar, CC, Santana, Bora, Passat, Magotan a Phideon. Sedany Volkswagen tak minimálne na tomto trhu nepovedali ešte svoje posledné zbohom.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button