Automobily

Elektrický Jeep Wagoneer dosiahne stovku za 3,5 sekundy! Dosiahne výkon 600 koní

Jeep Wagoneer S

Jeep minulý týždeň oznámil, že na jeseň roku 2024 plánuje uviesť na trh svoje prvé elektrické vozidlo smerujúce do USA, konkrétne model Wagoneer S. Spolu s týmto oznámením značka zverejnila krátke ukážkové video, jeden obrázok auta a pár pôsobivých štatistík: 600 konských síl a čas 0-100 „približne“ za 3,5 sekundy. Wagoneer S je výlučne elektrické “baterkové” vozidlo, hovorí Jeep. Štandardne sa dodáva s pohonom všetkých kolies 4xe.

Jeep príde aj s ďalším elektromobilom…

Jeep Wagoneer S je prvým z dvoch elektrických Jeepov plánovaných na rok 2024.

O veľkosti batérie, výbave, technológii motora alebo cene modelu Jeep Wagoneer S sa momentálne nehovorí. Máme však tušenie, že Jeep poskytne ďalšie podrobnosti, keď sa priblíži dátum jeho predaja, čo bude na jeseň tohto roku. SUV sa začne predávať najskôr v USA a neskôr sa dostane na „kľúčové trhy po celom svete“.

Jeep hovorí, že dizajn modelu Wagoneer S bol „poháňaný aerodynamickou účinnosťou“. Osamelá ukážková fotografia ukazuje čelný záber na efektívnejšiu, menej hranatú štruktúru, ako by sme normálne očakávali od modelov Jeep. Dva bočné otvory v tvare čepele na oboch stranách spodného nárazníka nám pripomínajú detaily, ktoré sa nachádzajú na ďalšom pripravovanom elektrickom SUV vyrobenom v USA, na modeli Lucid Gravity. Charakteristická mriežka chladiča so siedmimi medzerami je osvetlená LED diódami, zatiaľ čo zadná časť bude pravdepodobne obsahovať pevnú svetelnú lištu LED. V skutočnosti sa zdá, že auto vyzerá takmer identicky s konceptom, ktorý Jeep ukázal v roku 2022.

Wagoneer S je prvým z dvoch elektrických Jeepov plánovaných na rok 2024, pričom výroba menšieho Reconu sa tiež očakáva niekedy v tomto roku. Tieto dve vozidlá sú prvými krokmi v pláne pretvorenia portfólia Jeepu a pripájajú sa k prvému elektrickému vozidlu spoločnosti s menom Avenger , ktoré bolo uvedené na trh v Európe už v roku 2022.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button